Haber

Uluslararası Ülker Lefkoşa Maratonu’nda Silifkeli sporcu Okan Yumuk birinci oldu

21 yaşındaki Silifkeli sporcu Okan Yumuk, 15 yaşında Beden Eğitimi öğretmeninin “Gel sen de koş” demesiyle başladığı atletizm müsabakalarında yüzlerce madalya ve kupa kazandı. Başarıdan başarıya koşan Okan Yumuk, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde düzenlenen Uluslararası Ülker Lefkoşa Maratonu 10 kilometre koşusunda 18-29 yaş kategorisinde birinci oldu.

21 yaşında olmasına rağmen Mersin’de ve Türkiye genelinde katıldığı yarışmalarda Türkiye birincisi ve ikincisi olan Okan Yumuk, hedefinin dünya şampiyonluğu olduğunu belirtti.

Spora 15 yaşında başladığını belirten Yumuk, “Spora ilk başladığımda beden eğitimi öğretmenimiz ‘Sen de koşabilirsin’ diyerek beni koşmaya teşvik etti. Öğretmenimiz beni okulda koşturdu.Sonra ilk yıl yarışmalara katılamadım.3 aylık yaz tatilinde hırslıydım.Ayrıca çalıştım.Ben de antrenman yaptım.Kros yarışında birinci oldum. Yarışma dönemi açıldığında ilk yarışımda Mersin. Spor hayatım böyle başladı. Lisede de devam ettim. Zorluklar yaşadım. Pandemiden sonra bırakmayı düşündüm. Son yarışıma katılıp bırakmayı düşündüm. Ama 20 yaş altı 10 bin metrede Türkiye şampiyonu oldum ve Silifke Belediyesi spor teklifiyle kulübün sporcusu oldum. 2 yıl boyunca katıldığım her yarışmadan dereceyle döndüm. Spor keyiflidir, disiplin getirir. Bunu düzene sokar. Herkes çocuğunu spora yönlendirmeli. Futbol ya da atletizm fark etmez” dedi.

Yumuk, hangi spor dalı olursa olsun tüm gençlerin spor yapmasının iyi olacağına dikkat çekti. – MERSİN

muratpasa-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu