Haber

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik AB’nin Türkiye raporuna tepki gösterdi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Avrupa Birliği Komisyonu’nun 2023 Türkiye raporuna tepki göstererek, “Bu rapor kapsamında Türkiye’nin Filistin’deki İsrail katliamına karşı tutumunun AB ile tamamen uyumsuz olduğunu vurgulamak AB açısından utanç vericidir. “Avrupa halkı ve tüm dünya bunun bu şekilde kaydedilmesini takdir edecektir” dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Avrupa Birliği Komisyonu’nun 2023 Türkiye raporuna sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tepki gösterdi. Avrupa Birliği Komisyonu’nun 2023 Türkiye raporunun Türkiye’ye yönelik taraflı bir yaklaşımı yansıttığını ve fanatik değerlendirmeler yapmaya devam ettiğini gösterdiğini belirten Çelik, “Bu rapor kapsamında Türkiye’nin Filistin’deki İsrail katliamına karşı tutumunun tamamen tarafsız olduğu vurgulanıyor. AB ile uyumsuz, “AB’nin ayıbıdır. Türkiye’nin bu şekilde tescil edilmesini Avrupa halkı ve tüm dünya halkı takdir edecektir. Avrupa Birliği Konseyi ve AB’nin önde gelen devletleri Gazze’deki felakete rağmen gösterdikleri davranışlarla insani ve kozmik değerler adına konuşma yetkisini tamamen kaybetmişlerdir.” dedi.

Avrupa Birliği ülke ve kurumlarının ortaya koyduğu bu durumun, başta Türkiye olmak üzere tüm halk ve devletlere yönelik, insanlık vicdanına dayalı utanç verici bir yaklaşım olduğunu belirten Çelik, “Avrupa sokakları ile Avrupa sokakları arasında güçlü bir ayrıma tanık oluyoruz. Avrupa sokaklarında, Filistin sokaklarında, “İnsani felaketle ilgili tüm engellemelere rağmen evrensel değerlere ve uluslararası hukuka uygun bir tutum sergilemiştir. Avrupa halkını bir kez daha selamlarken, AB organlarını da tarihe kara leke bırakan tutumları konusunda bir kez daha uyarıyoruz.” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu