Haber

Scholz, vatandaşların Almanya ile Türkiye arasında bir dayanışma köprüsü kurduğunu belirtti.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, merkezi Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde olan ve toplam 11 ili etkileyen depremlerin ardından afetzedeler için Almanya’dan yardım gönderen vatandaşların ortada dayanışma köprüsü kurduklarını söyledi. insan olarak birbirine sıkı sıkıya bağlı olan ülkelerin.

Yayınladığı haftalık video mesajında ​​depremlerin ardından yüreğinin yandığını belirten Scholz, korkunç felakette çok sayıda kadın, erkek ve çocuğun hayatını kaybetmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Depremlerde yakınlarını ve arkadaşlarını kaybedenlerle birlikte yas tuttuklarını belirten Scholz, yaralılara da acil şifalar diledi.

Düşüncelerinin depremzedelerle birlikte olduğunu vurgulayan Scholz, “Bu felaketi tersine çeviremeyiz. Ancak acil bir durumda yardım edebiliriz ve Almanya yardım ediyor. Depremin olduğu gün her yerden kurtarma ve sağlık ekipleri yola çıktı. Ülkeyi afet bölgesine.Yardım kuruluşlarımız ısıtıcı,jeneratör ve ilaç yardımı yapıyor.Bunlar hayati önem taşıyor.Çalışmalarınızda sizlere güç kuvvet diliyoruz.” söz konusu.

“Biz gerçek arkadaşız”

Almanya vatandaşlarının da Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere yardım organize etmek, bağış ve giyecek toplamak için bir araya geldiklerine işaret eden Scholz, Acil bir durum. “Sıkıca örülmüş ülkelerimiz arasında bir dayanışma köprüsü kurdunuz. Ne de olsa Almanya’da 3 milyon vatandaş Türkiye’den. Ayrıca ağır hasar görmüş Hatay ve Gaziantep illerinden. Birçoğunun da Suriye’de aile kökleri var.” dedi.

Başbakan Scholz, “Dost kötü günde ortaya çıkar” şeklinde bir Türk atasözü olduğuna ve bunun Almanca’da “Dostu zor anlarda anlaşılır” şeklinde söylendiğine dikkat çekerek, “Biz de haklıyız” dedi. arkadaşlar sizleri yalnız bırakmayacağız.” terimleri kullandı.

kumluajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu