Ekonomi

Mastercard, Engage programında kriptoya odaklanıyor

MasterCard potansiyel kart düzenleyicilerini teknik uzmanlık sağlayabilecek ortaklarla bir araya getirerek kripto para birimi kart programlarını piyasaya sürmek için Engage programını genişletti. Bu şekilde, büyüyen kripto şirketleri grubu, küresel kredi kartı devleri ağından yararlanabilecek.

Sağlayıcının açıklamasına göre, Mastercard Engage, kripto kartları başlatmak için gereken süreyi azaltmaya yardımcı olacak ve kriptodan fiat’a dönüştürme becerisi sağlayacaktır. Sistem, kripto kartları sunmaya istekli ve BIN’e (banka kimlik numarası) sponsor olan şirketleri belirleyecek ve paydaş olacaktır.

Kredi kartı firmasının girişimi, geleneksel finans firmalarının dijital varlıklar alanına yaklaşımıyla örtüşüyor ve sektördeki diğer arayışlara katkıda bulunuyor. Geçen ay şirket, Mastercard ile ilgili blockchain analitik firması CipherTrace’in teknolojisini kullanarak sınır ötesi süreçlerde kara para aklamayı önleme (AML) denetimlerini etkinleştirmek için bir kripto kimlik bilgisi programı duyurdu.

Blockchain ve dijital varlıkların Başkan Yardımcısı Raj Dhamodharangelişme hakkında şunları söyledi:

Ayrıca Mastercard, Engage programına katılan kripto ödeme şirketlerinin listesini yayınladı: Baanx, Credencial Payments, Section 6, Immersve, Monavate, Moorwand, PayCaddy, Paymentology, Pomelo, Swap ve Unlimit.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

karkamis-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu