Haber

‘Depreme dayanıklı’ ilan edilen site yıkıldı! İşaretin arkasında yıkım var

7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin en büyük yıkıma neden olduğu illerin ortasında yer alan Hatay’dan yürek burkan görüntüler. Çok sayıda yapının yıkıldığı kentte arama kurtarma çalışmaları aralıksız devam ediyor.

YIKILAN SİTE ÜZERİNDE “DEPREM DAYANIKLI” İŞARETİ

75. Yıl Bulvarı’nda kaba inşaatı biten inşaat halindeki bir şantiye, sarsıntıya dayanamayarak çöktü. Site önüne asılan afişlerdeki bir detay da dikkatlerden kaçmadı. Habertürk’ten Fevzi Çakır’ın haberine göre, siteyi yapan firmanın inşaatın önüne koyduğu tabelada “depreme dayanıklı” yazıldığı görüldü. Afişin arkasından bakıldığında 4 blok siteden 2’sinin çöktüğü ve oburların kolonlarının ayrıldığı fark edildi.

“PUP’larım enkaz altında”

Oğlunun bu sitede mesken edindiğini, kısa sürede yakındaki başka bir binada enkaz altında kaldıklarını belirten hanımın sözleri çarpıttı. Hanım, “Benim oğlum doktor, eşi öğretmen. 5 yaşında bir oğlu ve 5 aylık ikizleri var. Hepsi enkaz altında. Oğlu hep camdan dışarı baktı” dedi. Nine bak yeni evimiz yapılıyor’, bana kataloglarını gösterirdi. Enkazın altında, yoldan geçenleri durdururuz, ‘Ne olur bu bloğa gelsinler, burada insanlar oturur’ deriz. Kepçesiz çalışmamız lazım diyorlar ama alet yok kıramazlar kesemezler tehlikeli diyorlar peki bu insanlara ne olacak o blokta 250 kişi var .Her katta 4 daire 8 katlı bina var.Hepsi moloz altında.15 kişi daha çıkmadı.Sanırım oğlum doktor yavrularını alıp saklamış.Bir şekilde korumuş. . Onlar diridirler diridirler ama mezardadırlar.”

gumushacikoyajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu