Haber

Bakan Bozdağ, Diyarbakır Valiliği Yardım Toplama Merkezi’nde incelemede bulundu.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen illere gönderilen yardımların toplandığı Diyarbakır Valiliği Yardım Toplama Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Bakan Bozdağ, Vali Ali İhsan Su ile birlikte TÜYAP Fuar Alanı’nda kurulan Diyarbakır Valiliği Yardım Toplama Merkezi’ni ziyaret ederek, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Burada bir açıklama yapan Bozdağ, bu merkezde yurdun dört bir yanından gelen yardımların toplanıp sınıflandırıldığını söyledi.

Sınıflandırılan yardımların ihtiyaç sahiplerine göre belirlenen yerlere ulaştırıldığını belirten Bozdağ, bire bir yapılan yardımların eş zamanlı olarak Diyarbakır dışındaki illere de ulaştırıldığını belirtti.

Bozdağ, tüm bu çalışmaların burada çalışan çok kalabalık bir ekip tarafından çok sağlıklı bir şekilde yapıldığını belirterek, “Battaniye, su, ısıtıcı, kıyafet farklı sınıflandırılıyor. Vatandaşlarımızın gönderdiği her yardım bilinmelidir. İkisi doğrudan ve uyum içinde ihtiyaç sahibine iletilmektedir. Hepsi planlı bir şekilde yürütülüyor. Yardımların yığılması önlendiği gibi gereksiz yardım yapılması da engellenmiş olur. İhtiyaç sahipleri ihtiyaç sahipleriyle eşleştirilir ve ona göre yardımlar yapılır.” dedi.

Yardımların AFAD üzerinden koordine edilmesinde büyük fayda olduğunu belirten Bozdağ, Diyarbakır’da yardımların tasnif ve dağıtım sürecini görünce değerini bir kez daha anladıklarını kaydetti.

Bozdağ, merkezde yüzlerce kişinin çalıştığını ve her birine teşekkür ettiğini belirterek, onlar sayesinde yardımların en kısa sürede doğru adreslere ulaştırıldığını söyledi.

Vatandaşlara da teşekkür eden Bozdağ, “Bu büyük yardım, bu büyük seferberliği aziz Türk milleti yapıyor. Allah onlardan razı olsun.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu