Ekonomi

“Arefe’yi bekleyin” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan: İki bayramı birlikte yaşayacağız

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin TBMM Kümelenme Toplantısı’nda konuştu. Gündemle ilgili önemli değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Arife günü Karadeniz Gazını Filyos’a getirme törenimizi gerçekleştirirken milletimize çok güzel haberlerimiz olacak.

“ELEKTRİĞİN TÜM ABONELERİNDE YÜZDE 15 İNDİRİM YAPILACAK”

Erdoğan açıklamalarına şöyle devam etti; “Nisan ayı itibarıyla tüm küme kümelerde elektrikte yüzde 15 indirim yapacağız. Sanayicilerimizin kullandığı ve konut aboneliğinin oldukça üzerinde olan doğalgaz tarifesinde Nisan ayı itibarıyla yüzde 20 indirim yapıyoruz.

“TTK’YA 1000 MADENCİ ALIYORUZ”

10 bin madencimiz deprem bölgesinde canla başla çalışarak milletimizin gönlünü kazandı. 1000 madenciyi TTK’ya alıyoruz.

“Türkiye’NİN YÜZYILI KİMSE İÇİN KURULMAYACAK”

Cumhurbaşkanlığı adayları dün açıklandı. YSK’nın açıklamasına göre yanımda 4 aday var. Bu gelişmenin ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Milletimizin sağduyusuna ve öngörüsüne güveniyoruz. İnanıyoruz ki milletimiz, ülkesi, kendisi ve geleceği için en doğru kararı 14 Mayıs’ta verecektir. Millet iradesi yeniden galip gelecek ve Türkiye, 20 yıldır sürdürdüğü demokrasi yolculuğuna devam edecektir. Bu tekerlek tümseğin üzerinde kalmayacak. Türk Yüzyılının inşasına kimse engel olamayacak. Çatışma ve kaostan başka vaadi olmayan 7’li koalisyon yenilecek.

“MİLLETİMİZİN YALANLARLA TANIMLANMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Toplantılarımızda yüksek sesli müzik kullanmayacağız. Muhalefetin ilgisizliğine rağmen taviz vermeyeceğiz. Böyle bir dönemde bile kendi çıkarları peşinde koşanlara prestij vermeyeceğiz. Eleştirilerimizi dile getireceğiz, haksızlıklara gereken cevabı vereceğiz. Milletimizin saçma sapan şeylerle karıştırılmasına izin vermeyeceğiz. Cumhurbaşkanlığı, cumhurbaşkanlığı, bakanlıklar ve milletvekillerinin ‘ben kardeşime ne vereyim’ şeklinde seyyar tezgâha çevrilmesinden rahatsızız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu