Yaşam

Anne Şehir’den Down Sendromlu minikler için anlamlı etkinlik

Büyükşehir, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü münasebetiyle Gebze Nene Hatun Özel Eğitim Anaokulunda etkinlik düzenledi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenledi. Sosyal belediyecilik anlayışıyla bireylerin her zaman yanında olan Büyükşehir, geçtiğimiz günlerde Gebze ilçesindeki Nene Hatun Özel Eğitim Anaokulunda bireylerin sorunlarına dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için bir etkinlik düzenledi. Anne Kent çalışanı burada minikler ve ebeveynleri için eğlence alanları oluşturdu. Etkinlikte çocuklar ve aileler unutulmaz anlar yaşarken çok eğlendiler.

 

RENKLİ BİR GÜN GEÇİRDİLER

Anne Kent çalışanının yakından ilgi gösterdiği Down sendromlu çocuklar, kendileri için özel hazırlanan aktiviteye öğretmenleri ile dans ederek başladılar. Ardından atletizm parkurunda kıyasıya yarışan minikler doyasıya eğlendi. El becerilerinin ve görsel hafızalarının gelişmesi için ahşap boyama etkinliği de yapan özel çocuklar, tıpkı onlar gibi renkli bir gün geçirdiler. Ailelerin de katıldığı düzenleme büyük beğeni topladı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haberyusufeli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu