Haber

Akhisar Spor Salonu ve Meydan Duyurusu

Belediye Başkanı Alper Taban’ın her Cuma sabahı farklı bir camide düzenlediği ‘Bereket Sofrası Buluşmaları’ bu hafta Akhisar Merkez Mescit’te gerçekleştirildi. Cami cemaatiyle bir araya geldiği programda mahalle sakinlerine mesaj veren Önder Alper Taban, “Buraya spor salonu yapmak istiyoruz. İç köy dediğimiz merkezi bir meydanla buluşturarak güzel bir çekim merkezi haline getirmek istiyoruz” dedi.

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban’ın düzenlediği ‘Bereket Sofrası Halk Günleri Buluşmaları’ kış aylarında da devam ediyor. Her Cuma sabahı farklı bir camide gerçekleştirilen ‘Bereket Sofrası’ halk günleri buluşmasının bu haftaki durağı Akhisar Mahallesi Merkez Mescidi oldu. Vatandaşla birlik ve beraberliği artırmak ve kucaklaşmayı artırmak amacıyla düzenlenen Rahmet Sofrası toplantısında vatandaşlar talep, şikayet ve temennilerini Önder Taban ve ilgili yöneticilere birinci ağızdan iletme fırsatı buldu. Sabah namazının ardından mahalle sakinleri ve cami cemaati simit, zeytin ve peynirle kahvaltı ederken, mahallenin ve bölgenin sorunları dinlenerek ortak analizler üretiliyor.

Belediye Başkanı Alper Taban ve Başkan Yardımcıları AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Durmuş, meclis üyeleri ve AK Parti yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilen Rahmet Sofrası etkinliğinde, namazın ardından caminin karşısındaki kahvede cemaatle birlikte kahvaltı ikram edildi. sabah namazı. Zeytin, peynir ve simitle yapılan kahvaltının ardından vatandaşlara seslenen Başkan Alper Taban, “Her cuma sabahı bir mahallemizde, bir camimizde bir araya geliyor, Bereket Sofrası adı altında vatandaşlarımızla buluşuyoruz. Bu toplantıların amacı vatandaşlarımızın anlatmak istediklerini, öğütlerini dinlemek ve aynı zamanda namazlarımızı birlikte kılmaktır. Katılan ve soframızı zenginleştiren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

KENTİN KUZEYİNDE DE ALTYAPI ÇALIŞMALARINA BAŞLANGIÇ

İnegöl’de devam eden çalışmalara da değinen Lider Taban, “İnegöl’de öncelikle altyapı çalışmaları; kaldırım, yol, kaldırım, spor sahaları, park, otopark, kültür sanat faaliyetleri gibi birçok alanda çalışmalar yürütüyoruz. Vatandaşlarımızın bize ilettikleri her türlü sorun, teklif, eleştiri ve önerileri doğrultusunda çalışmalarımızda taraf olmaya çalışıyoruz. İnşallah bu dönemde ilk etabını tamamladığımız içme suyu sınırlarında ikinci faz çalışmalarımıza başlayacağız. Yeni İnegöl dediğimiz Alanyurt başta olmak üzere bu bölgeleri kapsayan çalışmalar yapılacak. İçme suyu ile ilgili bir baraj çalışması da devam ediyor. Alt yapı hatlarımızı yenilediğimizde uzun yıllar doğal kaynak suyunu evlerimize getirmiş olacağız. Bunu döngünün başında hedefimiz olarak belirledik ve tamamlamak istiyoruz. Alt yapı çalışmalarını da Büyükşehir Belediyemizin katkılarıyla yürütüyoruz. Ayrıca liderimiz Alinur Aktaş’a da teşekkür ediyorum” dedi.

SPOR SALONU VE ZORLUK GALERİSİ

Akhisar Mahallesi’ne iki müjdeli haberi veren Önder Taban, “Burada teşkilat mensuplarımızla birlikte muhtarımız ve mahalle sakinlerimizle istişare halinde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Geçenlerde burada spor yatırımlarıyla ilgili bir çalışmamız oldu. Spor salonu yapmak istiyoruz. Bakanlığa bildirdik. Umarım dönüşünüzü dört gözle bekliyoruz. Biz de kare bir düzenleme yapmak istiyoruz. Karşı tarafta yıktığımız dükkanlar var. İç köy dediğimiz merkezi bir meydanla buluşturarak keyifli bir çekim merkezine dönüştürmek istiyoruz. Şehrimizin her noktasında eksikliklerimizi gidermek için çalışmaya devam ediyoruz.”

Konuşmanın ardından Lider Taban mahalle sakinlerinin sorunlarını dinlerken, bölgenin sorunlarına ilişkin istişarelerde bulunuldu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu