Ekonomi

Vergi borçları yeniden yapılandırılıyor: 14 milyon kişiyi ilgilendiren düzenleme TBMM’ye geliyor

Parlamento değerli bahislerle uğraşacağı yoğun bir haftaya daha giriyor.

7 Mart Salı günü haftalık çalışmasına başlayacak olan Genel Kurul, kamu borçlarının yeniden yapılandırılması da dahil olmak üzere Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifini görüşecek.

CEZA PUANLARI SİLİNECEKTİR

Sürücülere uygulanan trafik idari para cezalarına istinaden verilen ve aktif olan ceza puanları silinecektir.

Teklifle vergi dairesine borcu olan 7,6 milyon kişinin 4,6 milyar liralık borcu silinecek.

KOMİSYONLAR GÜNDEMİ

Tarım, Orman ve Köyişleri Kurulu, Orman Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Teklifi görüşmek üzere Çarşamba günü toplanacak.

Teklif ile tarımsal üretimin tarım politikalarının amaç, ilke ve öncelikleri doğrultusunda planlanması, gıda güvenliği ve güvenliğinin sağlanması için üretim öncesi Tarım ve Orman Bakanlığından izin alınmasını sağlayacak düzenlemeler yapılacak.

Tarımsal üretimin sürdürülebilirliği için sözleşmeli üretim modeli üretici lehine avantajlarla desteklenerek yaygınlaştırılacaktır.

Devlet ormanlarına moloz veya inşaat atıkları, hafriyat veya çöplerin nakil vasıtaları ile atılması suretiyle ormanlara, doğal hayata ve çevreye verilen zararlar orman suçuna dönüşecektir.

Dışişleri Komitesi’nin Çarşamba günkü toplantısında uluslararası anlaşmaların onaylanmasını onaylayan 10 yasa tasarısı görüşülecek.

Dilekçe ve İnsan Haklarını İnceleme Ortak Komitesi Çarşamba günü toplanacak. Kurulda Kamu Denetçiliği Kurumu 2022 Raporunu Başdenetçi Erdem Malkoç sunacak.

Çocuk İstismarını Araştırma Komisyonu toplantısında Adalet, Aile ve Sosyal Hizmetler, İçişleri, Sağlık ve Milli Eğitim bakanlıklarının yetkilileri sunum yapacak.

Bu arada Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde siyasi partilerin haftalık küme toplantıları yapılacak.

AK Parti Meclis Kümelenmesi Salı günü saat 11:00’de basına kapalı toplanacak.

AK Parti Küme Lideri İsmet Yılmaz başkanlığında yapılacak küme toplantısında Kahramanmaraş merkezli sarsıntıdan etkilenen 11 ilde AK Parti milletvekillerinin çalışmaları takdir edilecek.

haber-iyidere.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu