Haber

Umre yerine Ronaldo’yu izlemeye gittiklerinde gözaltına alındılar

Umre için Suudi Arabistan’ın Mekke kentine giden iki Kürt iş adamı, ‘Cristiano Ronaldo’yu orada izlemek için’ diyerek maça gitmek istedi ancak Suudi Arabistan polisi tarafından gözaltına alındı. Ağustos ayında umre ziyaretine giden Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’ne (KBY) bağlı iki Kürt iş adamı, Hac kafilesinden ayrılıp maça giderken Suudi Arabistan polisi tarafından yakalandı.

Konuyla ilgili Rûdaw haber merkezine konuşan IKBY Hac ve Umre İşleri Genel Müdürü Pir Niyaz Nakişbendi, Mekke’ye tur düzenleyen firma sahibi iki Kürt iş adamının umre için gittikleri Mekke’de gözaltına alındığı bilgisini doğruladı.

‘SUUDİ YETKİLİLER DE MAÇI İZLEMEK İÇİN STADYUMDAYDI’

Kürt iş adamlarının ağustos ayı başında Suudi Arabistan’ı ziyaret ettiğini belirten Nakişbendi, “Salar ve Sabah isimli vatandaşlarımız maçı izlemek için Suudi Arabistan’ın Taif şehrine gittiler. Amaçları Ronaldo’yu görmekti ancak o sırada Suudi yetkililerin de maçı izlemek için stadyumda olduğunu belirttiler. Doğal olarak fotoğraf çekilmesine izin verilmiyor. “Bu iki vatandaş, maçın ve tribündeki görevlilerin fotoğraflarını çektikleri için güvenlik güçleri tarafından gözaltına alınıyor.”

Suudi Arabistan’ın Cidde kentindeki Irak Konsolosu ile 4 Eylül Pazartesi günü telefon görüşmesi yaptığını belirten Pir Niyaz Nakişbendi, “Taif Genel Sekreteri bu kişilerin serbest bırakılması yönünde karar aldı. Serbest bırakılmaları için yalnızca bazı idari prosedürler kaldı. “Onları yakında Kürdistan’a geri gönderecekler” dedi.

Her yıl IKBY’den binlerce insan Hac ve Umre için Suudi Arabistan’a gidiyor. Ronaldo bu yıl Suudi Profesyonel Ligi takımlarından En-Nassr’da forma giyiyor. (DIŞ HABER)

iskilip-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu