Haber

Trump Nevada ön seçimlerini kolaylıkla kazandı

ABD’de 5 Kasım’da yapılacak başkanlık seçimleri için ön seçim süreci devam ederken, Nevada’da Cumhuriyetçi Parti’nin ‘caucus’ adı verilen ön seçimleri parti toplantısı formatında gerçekleştirildi.

2 gün önce Nevada’da eyalet yönetimi için yapılan ön seçimlere katılmayan Cumhuriyetçilerin en güçlü adayı kozPartinin düzenlediği ikinci ön seçimlere katıldı.

Ana delegelerin dağıtıldığı dünkü ön seçimlerde katılımcıların yüzde 90’ından fazlasının desteğini aldı. kozElde ettiği konforlu zaferin ardından Las Vegas’ta zafer konuşması yaptı.

kozNevada partisi ön seçimlerindeki birincil rakibi Nikki HaleyPartiye katılmadığı için tek güçlü aday oydu.

Nevada’da 2021’deki yasa değişikliğinin ardından bu başkanlık seçim sürecinde ilk kez biri devlet yönetimi, diğeri Cumhuriyetçi Parti tarafından düzenlenen iki ön seçim yapıldı.

2024 başkanlık yarışında devlet yönetiminin düzenlediği ön seçimler koz Kendisi katılmadı. Bu değil kozdestekçiler, HaleyProtesto etmek için sandık başına gitti ve yüzde 60 oyla “hiçbir adaya” oy vermedi.

Böylece Cumhuriyetçi Parti’nin önseçimlerde yalnızca yüzde 30 civarında oy alabilen aday adaylarından biri oldu. Haley, Nispeten kozTarafından mağlup edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu