Teknoloji

Togg’un ikinci elinde şaşırtıcı rakamlar!

Türkiye’nin otomobili Togg’a vatandaşların gösterdiği yoğun ilgi, kara borsacıları harekete geçirdi. Kısa bir süre önce teslimatları başlayan araçlar, online satış sitelerinde de dudak uçuklatan rakamlara satılmaya başlandı. bu sitelerde “Sahip tarafından değiştir” İlanlarda 953 bin liradan başlayan aracın resmi satış fiyatı 3 milyon 500 liradan 4 milyon liraya çıkarak üç katına çıktı. Söz konusu ilanların kısa sürede alıcı bulması dikkatlerden kaçmadı.

Öte yandan sadece araç değil, Togg’a dair her şey kısa sürede büyük ilgi görüyor. E-ticaret sitelerinde Togg ile ilgili modeller, t-shirtler ve promosyon ürünleri bin liradan başlayan fiyatlarla alıcı buluyor. Araç ile ilgili internette dikkat çeken bir diğer konu da domain fiyatlarıdır. Örneğin www.marmaratoggbayi. com alan adı 250 bin lira, www.togg2elparca. com 300 bin liradan satışta. Türkiye’nin yerli otomobillere olan ilgi ve beğenisinin farklı bir seviyede olduğunu belirten otomobil uzmanları, “Türkiye’de bugüne kadar hiçbir otomobil bu kadar ilgi görmedi. Sanal alemde en çok izlenen ve araştırılan otomobil Togg oldu.”

100 BİNE ULAŞACAK

Başta İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Bursa-Gemlik’te deneyim merkezleri açan Togg, İstanbul, Ankara, Bursa-Gemlik, İzmir, Adana, Samsun, Diyarbakır, Erzurum, Antalya ve Kayseri’de hizmet ve teslimat noktaları açmaya devam ediyor. . . Dünya standartlarında bir teknolojiye sahip olan ve teknik özellikleriyle otomobil tutkunlarını büyüleyen Togg, 29 Mart’ta yapılacak çekilişin ardından Mayıs ayında teslimatlarına başladı. Bu yıl 20 bin araç teslim etmeyi planlayan şirketin teslimat sayısı artacak yakın gelecekte 100 bin olacak.

HEDEF AVRUPA YOLLARI

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Togg’s deneyim merkezleri her gün yüzlerce vatandaşı ağırlıyor. Yerli otomobilin test araçlarında keyfini çıkaran vatandaşlar, yerli otomobilin ülke sınırlarını aşarak Avrupa yollarına çıkarılmasını istiyor. Test araçlarını inceleyen vatandaşlar, Togg’un ülke sınırlarını geçmesini bekliyor. Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları yerli otomobili bir an önce Avrupa’da görmenin hayalini kuruyor.

2,5 MİLYAR BOYUT

Türkiye’nin ilk yerli ve elektrikli otomobili Togg’un lansmanı ile birlikte yollardaki şarj ünitelerinin sayısı hızla artmaya başladı. Şu ana kadar pazarda akü ve elektrikli araç fabrika maliyetleri hariç sadece şarj üniteleri ve diğer kontak ekipmanları için 2,5 milyar TL’lik yatırım büyüklüğüne ulaşıldı. Başta Türkiye’nin gururu olan Togg olmak üzere elektrikli otomobillerin kesintisiz güçle seyahat edebilmesi için çalışmalar hızla devam ediyor. Bugüne kadar 2.592 istasyonda 3.835 AC (yavaş şarj) ve 1.123 DC (yüksek hızlı şarj) şarj ünitesi olmak üzere toplam 4.958 şarj noktası açıldı.

ŞEHİRLERE TÖRENLE GİRİLDİ

Togg’a sahip olan vatandaşlara ait araçların kura ile teslim edilmesi büyük heyecan yarattı. Kente ilk girişleri için tören düzenlenen araçlar bir süre kent merkezinde teşhir edilirken, yerel gazetelerin manşetlerini de süsledi.

haberyahyali.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu