Haber

Taciz skandalı sonrası İsmailağa Cemaati üyelerine dikkat çeken WhatsApp mesajı

İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızıyla henüz 6 yaşındayken evlendiği iddiası Türkiye’de gündem yarattı.

WHATSAPP MESAJINA DİKKAT

Yaşanan skandalın ardından İsmailağa Topluluğu’nun WhatsApp üzerinden üyelerine çok konuşulacak bir mesaj gönderdiği ortaya çıktı.

Yeniçağ’ın haberine göre cemaat üyelerine gönderdiği açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Ey iman edenler! Bir günahkar haberlerOlursa doğruluğunu araştırın yoksa bilmeden bir topluluğa zarar verirsiniz ve yaptığınıza pişman olursunuz.

Resulullah (sallallahu aleyhi vesellem) şöyle buyurdu:

“Her duyduğunu söylemesi kişiye günah olarak yeter!” (Müslim Mukaddime: 5)

Cumanız mübarek olsun… CUMA HAYIRLI…”

NE OLDU?

Yıllarca evli olduğu kişi tarafından cinsel istismara uğradığını ve 14 yaşında doğum yaptığını belirten İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı HKG, ailesinden ve ailesinden şikayetçi oldu. onun kocası. Bugün 24 yaşında olan genç bayanın 6 yaşında gelinlikle fotoğrafları da ortaya çıktı. Savcılığın olayla ilgili hazırladığı iddianamede, üç sanığın en az 27 yıl hapis cezasına çarptırılması istendi. Ayrıca savcı, HKG’nin eşi Kadir Willed için cinsel saldırı hatasından ceza verilmesini istedi. Baba Yusuf Ziya Gümüşel, anne Fatma Gümüşel ve İstekli şu anda tutuksuz yargılanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu