Teknoloji

Switch 2, PlayStation 5’ten Güç Alacak

Nintendo henüz kesin bir açıklama yapmamış olsa da yeni konsolla ilgili tartışmalar ve sızıntılar devam ediyor. Ortaya konan yeni argümanla Switch 2, PlayStation 5’in gücüne sahip olacak Söylendi. Ayrıntılar burada.


İlginizi çekebilir: Batman: Arkham Üçlemesi’nin Switch Çıkış Tarihi Açıklandı


Hatırlayacağınız üzere Mart 2022’deki NVIDIA sızıntısının ardından grafik API’si ile ilgili olduğu düşünülen kaynak belgelerde NVN2’nin varlığı keşfedilmişti. Bu bağlamda Ampere grafik işlemcisi ile çalışacak ve DLSS 2.2 ve Ray Tracing teknolojisini destekleyecek şekilde tasarlanırken T234/T239 SoC referanslarına da rastladığını öğrendik.

Switch 2, Gücünü PlayStation 5’ten Alacak Gibi Görünüyor

GamesCom 2023 fuarında geliştiricilere kapalı kapılar ardında gösterildiği iddia edilen Switch 2 ile ilgili farklı yeni bir argüman ortaya atıldı. RedGamingTech’in öne sürdüğü argümanlara göre yeni konsol, 2x Cortex-A4 çekirdekli, 2x Cortex-A720 çekirdekli ve 4x Cortex-A520 çekirdekli MediaTek işlemci tarafından desteklenebilir. Yani bu, PlayStation 5 ve Switch 2 ile aynı seviyede güce sahip olabilir.

Bunun dışında yeni Switch konsolunun grafik kartı işlemcisinin, yeni Ada Lovelace mikro mimarisini temel alan 12 veya 16 akışlı çoklu işlemciye sahip olacağı da söyleniyor. Bu da NVIDIA Jetson AGX Orin 32 GB’deki grafik işlemci ünitesinden daha güçlü olacağı anlamına geliyor. Bellek tarafında ise 12 veya 16 GB hafıza ve geriye dönük uyumluluk da sunulacağı söyleniyor.

Bu bilgi elbette heyecan verici olsa da henüz Nintendo tarafından onaylanmadığını da belirtmeliyiz. Büyük ihtimalle doğru olsa da ilk konsola göre daha popüler olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu