Haber

Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş, depremzedeler için çadır kent kurdu

Beşiktaş Kulübü Stadyum ve Taraftar İlgilerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Bilgihan Sürmen, statta yapılan yardım faaliyetlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Depremin ardından idari heyet olarak bir araya gelerek kriz masası oluşturduklarını belirten Sürmen, AFAD ile temasa geçerek ilk gün akşamı bölgeye 40 iş makinesi ve 4 tanker akaryakıt gönderdiklerini bildirdi.

“6 tır malzeme gönderdik”

Depremzedeler için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Bilgihan Sürmen, “İlk gün 2 tır battaniye, 2 tır kömür, 2 tır karışık beze, 2 tır su gönderdik. 6 tır malzeme gönderdik. Dün derneklerimizin faaliyetlerini sayarsak 50 tıra yakın malzeme gönderdik, “Bu artık milletin işi. Bu herkesin millete karşı sorumluluğudur. Konforlu yataklarımızda uzanırken kalbimizin de rahat etmesi için çalışıyoruz. Bugün de uçakla gitmeyi planlıyoruz. Akşam hava alanına uçak gönderip, sabah da bölgeye malzeme göndermek istiyoruz.” sözlerini kullandı.

“BEŞİKTAŞ ÇADIRKENT KURULDU”

Bölgede çadırkent kurduklarını belirten Sürmen, “Beşiktaş çadırkenti kuruldu. Sıcak yemek dağıtımına başladılar. Ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Kaza yapanlara müjdeler olsun. yakınlarından haber bekliyoruz. Sözün tıkandığı bir yerdeyiz. Buraya gelemeyen arkadaşlarımızı Fenerbahçe ve Galatasaray stadlarına gönderiyoruz. Onlar da geliyorlar. Bu bir sosyal sorumluluk işidir. Bütün vatandaşlarımız elinden geleni yapıyor. onların ceplerinde ne var.Elinden gelemeyenler kan bağışında bulunuyor.Kızılay burada kan bağış noktası kurdu.Millet olarak büyük bir fedakarlık yapıyoruz.Allah yardımcımız olsun.Bizler elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. en iyi.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu