Haber

San Francisco Havalimanı’nda ilginç uçak görüntüsü

San Francisco Uluslararası Havalimanı’na yaklaşan ticari bir uçağın penceresinden bakan yolcular, dışarı baktılar ve havada hareketsiz görünen bir uçak gördüler. Bir yolcu bu ilginç anı kaydetti ve sahne, uçağın deniz üzerindeki görüntüsünü yakaladı. Aniden ilk uçağın birkaç yüz metre ötedeki başka bir uçakla meydana girdiği görülüyor.

Ancak ikinci uçakla ilgili kafa karıştıran şey, tamamen hareketsiz görünmesiydi. İlk uçaktan bakıldığında, bir helikopter veya insansız hava aracı gibi suyun üzerinde süzülüyor gibi görünüyor.

Şaşkına dönen gezgin bu klibi Reddit’te “SFO’ya iniş. Burada neler oluyor? [Uzaylılar]?” başlığıyla paylaştı. o yazdı. İnsanlar bu görüntüye şaşırdı ve nedenini tahmin etmeye çalıştı. Bir kişi, “Bu gerçekten harika ve gerçek hayatta hiç böyle bir şey görmemiştim. Çok çılgınca görünüyor!” o yazdı. Bir başkası şaka yollu, “Bu, matristeki bir hatadır” dedi. söz konusu. Bir diğeri, “Uzaylılar!” dedi. yazdı

Ancak Daily Mirror’a konuşan bir pilot, bunun optik bir yanılsama olduğunu açıkladı. Pilot, “San Francisco, hava güzel olduğunda ve iki uçak birbirini görebildiğinde normalden daha az yanal ayrımla iniş yapabilir. İkinci uçak, yolcunun çektiği uçaktan çok daha hafif olduğu için çok daha yavaş uçuyor olabilir. Orada” dedi. aynı zamanda güçlü bir karşı rüzgar olabilir ve bu yer hareketini azaltır.” söz konusu.

Göz alıcı uçak anları görmek isteyen havacılık tutkunları, Portekiz Madeira Havalimanı’na gitmeyi düşünebilir. Pistin zirvelere göre konumu, özellikle rüzgarlı günlerde pilotların uzun bir eğri ile yaklaşmasını gerektiriyor. Geçen sene bir pilot böyle geldi, rüzgar o kadar şiddetliydi ki uçak yan gidecekmiş gibi göründü. Uçak denizin üzerinden gelirken, sağa doğru döner ve pilot, pistle hizalamak için kanatları gerçek aşağı doğru eğerek uçağı alçaltır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu