Haber

Sakarya, Adıyaman’da çalışmalarına devam ediyor

ADIYAMAN (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi afet bölgesindeki hummalı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Adıyaman’ın Altınşehir bölgesinde sivil toplum kuruluşları ve iş insanlarının desteğiyle kurulan 400 konteynerlik Sakarya Mahallesi’nin altyapısı tamamlanırken, Büyükşehir Belediyesi de konteyner temaslarına başladı.

Adıyaman’ın Altınşehir ilçesinde 300 m2’lik alanda çocuk oyun parkı, mescit, derslik, kütüphane, sağlık tesisi, kahvehane, çamaşırhane, basketbol sahası, idare ofisi, rehabilitasyon merkezi olmak üzere toplam 400 konteyner bulunacak. ​35 bin metrekare. , SASKİ ile içme suyu ve atık su ilişkilerini tamamlamıştır. Konteynerlere temiz su bağlantısının başladığı bölgede incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Ulu, ilk vanayı kendisi açtı.

YÜCE İLK VANAYI AÇTI

Bölgede incelemelerde bulunduktan sonra açıklama yapan Önder Ekrem Aziz, “SASKİ’nin yardımıyla bölgede çok önemli bir alt yapı çalışması gerçekleştirdik. Kanalizasyon hatları, ana hatlar döşendi. İçme suyu ve atık su limitleri tamamlandı. Konteynerler birer birer geliyor. Burada konteynerlere temiz su bağlantıları yapmaya başladık. Büyükşehir olarak tüm ekiplerimizle buradayız. Planlamamız dahilinde Adıyaman’da 400 konteynerlik bir şehir kuracağız. Adıyaman’ın Altınşehir bölgesine kuracağımız 400 konteynerlik Sakarya Mahallesi’nde ayrıca çocuk oyun alanı, mescit, derslik, kütüphane, sağlık tesisi, kahvehane, çamaşırhane, basketbol sahası ve rehabilitasyon merkezi olacak.

Başkan Aziz açıklamalarını şöyle tamamladı:

“Depremin olduğu ilk günden beri afet bölgesindeyiz. Tüm ekiplerimizle seferber olduk. Tüm kaynaklarımızı bölgeye aktardık. Onları en iyi anlayan bizleriz. Biz deprem yaşamış, deprem sonrasını görmüş ve ayağa kalkmış bir şehrin insanlarıyız. Bu nedenle depremzedelerimizi en iyi anlayabilecek kişiler bizleriz. Bu duygularla odağımızı afet bölgesine çevirdik. Sadece biz değil, tüm Türkiye burada. Tek yürek olduk. İnşallah bu iş birliği ile kısa zamanda şehirlerimizi ayağa kaldıracağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu