Yaşam

Mesaj veya Arama Yoluyla Yalnızca Cinsel Birliktelik İçin İletişime Geçilen İlişki Yöntemi ‘Booty Call’ Nedir?

Günümüzde pek çok farklı alaka çeşidi bulunuyor ve Booty Call da bunlardan bir tanesi. Sadece muhakkak gayeler için irtibata geçilen bu münasebet tipini siz de yaşıyor olabilirsiniz. Biz de bu alaka biçiminin ayrıntıları ve bu türlü bir alaka yaşayıp yaşamadığınızı anlamanıza yardımcı olacak işaretleri sizin için listeledik.?

Kaynak: https://www.yourtango.com/experts/lis…

‘Booty call’ nedir evvel onunla başlayalım.

Tam olarak kelamlık karşılığı bir kişinin biriyle cinsel birliktelik ayarlamak için telefon araması yahut bildiri atmasıdır. Bu terim tıpkı vakitte duygusal olarak bağlı olmadığınız ve sadece cinsel birliktelik için biraraya gelinen kişi için de kullanılıyor.

Ancak bunu sexting ile karıştırmamalısınız.

Siz şu sıralar internette kesinlikle karşılaşmış olsanız da biz yeniden de tekrar anlatalım: Sexting, telefonla ya da rastgele bir teknolojik aygıtla cinsel içerikli mesajlaşmalardır. Yani bir nevi sanal sekstir ve sextingin içine fotoğraflar ve görüntüler da girebilir.

Booty Call konusuna geri dönelim.

Booty call münasebet evvelce daha kolaydı ve işin kuralları her iki taraf için daha açıktı fakat işler artık pek eskisi üzere yürümüyor. Partnerlerin birtakım davranışları öteki tarafta baş karışıklığı yaratabiliyor. Yanılgıya düşmemeniz için karşınızdaki kişinin sizi bir booty call olarak gördüğünü gösteren 10 işarete gelin bir bakalım.

1. Randevular daima cinsel birliktelik ile sonuçlanır.

Booty call olup olmadığınızı randevularınızın hiç randevu üzere olmamasından anlayabilirsiniz. Karşı taraf şayet sizi bu türlü görüyorsa akşam yemeğine, sinemaya yahut konser üzere aktivitelere asla gitmezsiniz. O bunları yaparken sizi dahil etmez ya da siz bunları yaparken o size katılmak istemez.

2. Özel günleri kutlamak kelam konusu bile değildir.

Bu çeşit bir ilişk içindeyseniz, özel günleri asla birlikte kutlamaz yahut birlikte geçirmezsiniz. Doğum gününüzü bile son dakikada kutlayabilir ve hatta sizin için düzenlenen doğum günlerine dahi katılmaz.

3. Gereksiniminiz olduğunda yanınızda olmaz.

Desteğe gereksiniminiz olduğunda karşınızdaki kişi ortadan kayboluyorsa, şüphelenmeniz gereken durumlar var demektir. Genelde meşgul olduğunu söyleyerek işin içinden çıkabilir. Örneğin bir yakınınızı kaybettiğinizde, haftalar boyunca sırf birkaç bildiri atacakktır.

4. O şahsa ulaşabilmenin tek yolu mesajlaşmaktır.

Karşınızdaki kişi sizi booty call olarak görüyorsa, tek irtibat aracınız mesajlaşmadır. Toplumsal medyada birbirinizi eklemezsiniz ve arkadaşlarıyla dahi bağlantıya geçemezsiniz.

5. Ailesiyle asla sizi tanıştırmaz.

Ailesinin tek bir üyesiyle, en yakın arkadaşıyla yahut en yakın arkadaşının eşiyle sizi asla tanıştırmaz. Şayet ailesi ülkenin öbür ucunda yaşamıyorsa ve şayet siz de olağan bir ilgi içindeyseniz, en azından orta sıra aile üyelerinden biriyle yolunuz kesişmelidir fakat sizi booty call olarak görüyorsa bu asla yaşanmayacaktır. Bu durum arkadaşları için de geçerlidir. Arkadaşlarıyla görüştüğünde sizi bu görüşmelerin dışında bırakacaktır.

6. Husus daima cinsel birlikteliğe gelir.

Size asla armağan almıyor yahut bildirilerinde yalnızca bir daha ne vakit takılacağınızdan bahsediyorsa, o kişi için booty call olduğunuzdan emin olabilirsiniz. Hatta tahminen de en sevdiğiniz yiyeceklerle ilgili sıradan bir konuşma bile daima cinsel birlikteliğe gelebilir.

7. Birliktelikten sonra çabucak yanınızdan ayrılır.

Asla geceyi sizinle geçirmez ve akşam 9’dan evvel de onu görmeniz pek mümkün değildir. Bir ihtimal sizde yatıya kalsa dahi, daha şafak sökmeden ve tek söz etmeden oradan ayrılır.

8. Diğerleriyle da görüşür.

Konuşurken sık sık öteki bayanların lafını edebilir. Bahsettiği bireylerle bir alakası olmayabilir lakin burada zati hedefi hayatlarındaki tek kişinin siz olmadığını ima etmektir.

9. Açık açık bir münasebette olduğunuzu kimseye duyurmaz.

Sosyal medyasında ya da diğer bir formda sizinle birlikte olduğuna dair hiçbir şey bulundurmayabilir. Olağan ki bağın başlarında bu türlü bir şey yapması beklenemez lakin bir mühlet sonra dahi yapmıyorsa bir sorun var demektir.

10. Son olarak, tek hedefi yalnızca cinselliktir.

Tam olarak söylemese de, buna misal şeyleri ima edecektir. Sizinle birlikte olmaktan keyif alsa da, bir bağın içinde olmak istemiyor ve hala arayış içinde olabilir. Olağan şayet tüm bu saydığımız hususlar size uyuyorsa, ortada bir sorun yok demektir zira aslında ikinizin de istediği bu olduğu sürece bağınız bunun ötesine gitmeyecektir. Lakin bu şahıstan farklı beklentileriniz varsa bir an evvel bu alakayı bitirmeniz gerekir.

Peki karşınızdaki bireye istediğinizin bu olmadığını nasıl açıkça söz edebilirsiniz?

İşe ne istediğinizi belirten açık bir lisan kullanarak başlayabilirsiniz. İstediğiniz münasebet biçiminin bu olmadığını, hatta şayet bu bireyle bir münasebet istiyorsanız nasıl bir alaka istediğinizi açık açık anlatın.

Sınırlarınız olduğunu aşikâr edin.

Konuştukan sonra bir bağlantı içinde olamayacağınıza karar verdiyseniz, o şahısla yapmakta rahat olduğunuz ve rahat olmadığınız şeyler için sonlar koyun. Hangi davranışın kabul edilemez olduğunu söyleyin ve sözünüzden geri dönmeyin.  Örneğin, ona yalnızca haftada makul sayıda ve gündüz görüşebileceğinizi söyleyin. Şayet size geç saatlerde buluşmak için bildiri atıyorsa, bu saatte atmamasını ve takılmak istiyorsa daha erken bir saatte görüşebileceğinizi söyleyebilirsiniz.

İkinizin de birebir şeyi istediğinden emin olun.

Biriniz önemli bir şey istemiyor fakat öteki kişi bir bağlantı istiyorsa, bu zıtlık aranızdaki ilgiyi basitçe bozabilir. Bir süre görüştükten sonra kendisine açıkça bir bağdan beklentisini sorabilirsiniz. Sizinle tıpkı beklentiye sahip olmadığı için bunu sormak gerilimli olabilir fakat bu yeniden de sizinle birebir şeyi istemeyen bir bireyle vakit harcamaktan daha uygundur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu