Haber

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus Giyinme Evinden ihtiyaç sahibi ailelere bayramlık kıyafet yardımı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal güvencesi olmayan aileler ‘Tarsus Elbise Evi’nden yararlanmaya devam ediyor. Kurban Bayramı öncesi Tarsus Elbise Evi’ni ziyaret eden çok sayıda aile, çocuklarının bayramlık kıyafetlerini temin etti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne bağlı olan Tarsus Huzurevi’nden sosyal güvencesi olmayan aileler yararlanmaya devam ediyor. Kurban Bayramı öncesi Mersin Büyükşehir Tarsus Giyim Evi’ne gelen ihtiyaç sahibi aileler, çocuklarının bayramlık kıyafetlerini aldı.

Sosyal güvencesi olmayan ve bu durumu belgeleyen aileler, 0-12 yaş grubundaki çocuklarının ihtiyaçlarını dört ayda bir olmak üzere yılda üç kez, ilki İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde açılan Metropolitan Giyinme Evi’nden karşılayabiliyor. Mersin’in merkezindeki Ulu Cami Meydanı ve ikincisi Tarsus Duatepe Mahallesi İsmetpaşa Bulvarı üzerinde. Aynı anda iki parça eşya alabileceğiniz mağaza formatındaki Giyim Evleri’nde ayakkabı, mont, pantolon, kazak, eşofman, elbise ve daha birçok çocuk giyim çeşidi bulunuyor.

Tarsus Giyim Evi yetkililerinden Fulya Arlı, merkez hakkında şu bilgileri verdi:

“Giyimevi hizmeti, sosyal güvencesi olmayan 0-12 yaş arası çocuğu olan ailelerin çocuklarına yönelik yardımları da içeriyor. Mersin ve Tarsus’ta bugüne kadar hizmet veren giyimevleri, yaptıkları yardımlarla 12.900 çocuğa ulaştı. Yılda üç kez bir aileye.Başkan Vahap Seçer önderliğinde bu işin bir parçası olmak bizim için çok değerli.Her bayram olduğu gibi bu bayramda da Mersin merkez ve Tarsus giyim evlerinde çocuklarımızı giydiriyoruz.Bayramlar günlerdir. birlik beraberlik ve dayanışmanın.Özellikle çocuklar her zaman bunu temsil eder.Yüzlerinde gülümseme olması,Bunun modülü olmak bizler için çok değerli ve değerlidir.Ayrıca 0-12 yaş arası çocuğu olan tüm vatandaşlarımızı bekleriz. Mersin’de yeni hizmet vermeye başlayan Silifke Giydirme Evi’ne sosyal güvencesi olmayanlar iyi tatiller.”

Kaynak: ANKA / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu