Haber

Limak’ın AOÇ’de rezidans ve ticaret projesi yargıdan döndü

Limak Holding’in Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisinde yapmak istediği rezidans ve ticaret merkezine olanak sağlayacak imar planı değişikliği mahkeme kararıyla durduruldu.

Kararı Mimarlar Odası Ankara Şubesi eski başkanı Tezcan Karakuş Candan duyurdu. Candan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Atatürk Orman Çiftliği alanlarında Limak’ın konut ve ticaret yapmak için imar planlarında Çevre Şehircilik Bakanlığı’nın itirazı da reddedildi. Yargı AOÇ’de Limak’ın projesini iptal etti” dedi.

‘DURDURULDU’

Konuyu KısaDalga’daki yazısına taşıyan Candan, şu ifadelere yer verdi:

Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin önceki dönem yönetim kurulu tarafından açılan davada Limak Holding’in Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisinde yapmak istediği rezidans ve ticaret merkezine olanak sağlayacak imar planı değişikliği, Ankara 7.İdare Mahkemesi tarafından 2023 Nisan ayında iptal edilmişti. Atatürk Orman Çiftliği alanlarının doğal yapısını ve bütünlüğünü bozacağını alanda konut ticaret ve sanayi yapılarının yapılamayacağını vurgulayarak imar planlarını iptal edilmesi üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı karara itiraz ederek istinaf mahkemesine taşımıştı. İstinaf Mahkemesi, Bakanlığın talebini Nisan 2024’te reddetti. Limak Holding ve Çevre Şehircilik Bakanlığı işbirliği içerisinde Atatürk Orman Çiftliği alanlarında yapılacak ticaret ve konut katliamı böylece durduruldu.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu