Haber

Kumbarasındaki parayla depremzedeler için battaniye aldı.

SAMSUN’da Özlem Nur Doğan (10), kumbarasında biriktirdiği parayla depremzedeler için battaniye alarak ‘Deprem Bölgesi Yardım Kabul Aracı’na getirdi. Doğan, “Depremden etkilenen kardeşlerim üşümesin” dedi.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen iki büyük depremin ardından tüm Türkiye bölge vatandaşları için seferber oldu. Samsun’da 7’den 70’e vatandaşlar, Cumhuriyet Meydanı’nda oluşturulan ‘Deprem Bölgesi Yardım Kabul Aracı’na insani yardım malzemesi getiriyor. Özlem Nur Doğan, kumbarasında biriktirdiği paralarla aldığı battaniyeleri babası Yunus Doğan ile birlikte ‘Deprem Bölgesi Yardım Kabul Aracı’na getirdi.

Deprem nedeniyle çok üzüldüğünü belirten Özlem Nur Doğan, “Deprem nedeniyle yaşananlara çok üzüldüm. Çok etkilendim. Kıyafet getirdim. Biriktirilen parayla onlara battaniye de aldım. Kumbaramın içinde. Depremden etkilenen kardeşlerim üşümesin diye. Biraz da olsa yardım ettiğim için çok mutluyum” ‘Onlar üşürken biz burada üşüyoruz’

Yardım noktasına kızıyla birlikte gelen Yunus Doğan, “Çok üzgünüz. Şu an bile duyguluyum. Farklı yardımlar aldık ama bu kez kızımın isteği üzerine buradayız. Almak istedi” dedi. kumbarasındaki parayla bir battaniye. Oradakiler üşüyünce biz de üşüyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu