Haber

Kırıkkaleli imamı ve öğretmen kızları umre için biriktirdikleri 84 bin lirayı depremzedelere bağışladı

Kırıkkale’de bir imam, öğretmen olan iki kızıyla birlikte umreye gitmek için biriktirdikleri 84 bin lirayı depremzedelere gönderilmek üzere Türkiye Diyanet Vakfı Kırıkkale Şubesi yetkililerine teslim etti.

Merkeze bağlı Yukarı Mahmutlar köyünün imamı Ahmet Taş’ın kızları, 2 yıldır maaşlarından artırdıkları parayı ailece umreye gitmesi için babalarına gönderdi.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerin ardından umreye gitmeme kararı alan Taş ve çocukları, biriktirdikleri paraları teslim etmeleri için Türkiye Diyanet Vakfı Kırıkkale Şubesi yetkililerine verdi.

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Ahmet Taş, “84 bin liramız birikti. Bu arada deprem olunca ‘buraya para göndersek iyi olur’ dedik. Yine de önce verip vermeme konusunda kararsızdık. Sonra 11 yaşındaki oğlum rüyasında deprem bölgesine gittiğimi ve oradan 3 çocukla döndüğümü gördü.Oğlum bana anlatınca artık düşünecek bir şey yok dedik.” sözlerini kullandı.

“Bu dönemde yapılacak en kolay şey para vermek.” Taş dedi ki:

“Enkazdan çıkan yaralıları ve koşan insanları görünce en kolayını yapmışız gibi geliyor. Çocuklarımın biriktirdiği 84 bin lirayı Türkiye Diyanet Vakfı Kırıkkale Şubesine teslim ettik.”

Ahmet Taş’ın Erzurum’da öğretmenlik yapan kızı Rabia Taş, sömestr tatili nedeniyle ailesiyle birlikte olduğunu söyledi.

2 yıldır ailesine umreye gitmeleri için destek olmaya çalıştıklarını anlatan Taş, “Aslında geçen sene gitmeyi denedik ama olmadı. Umreye gitmeyi çok istiyorduk ama isteğimiz buydu. ,deprem bölgesindeki vatandaşların yaşama ihtiyacı var dedik o yüzden oraya göndermek istedik elimizden geleni yaptık o kadardı oraya gidip malımızla değil bedenimizle bir şeyler yapabilsek… Allah onlara yardım etsin.” dedi.

habergelibolu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu