Haber

Kılıçdaroğlu, çevrecilerin direndiği Akbelen’de! Yanındaki isim ziyaretten önce geldi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muğla’nın Milas ilçesinde YK Enerji’nin maden sahasını genişletmek için ağaç kesmeye başladığı Akbelen Ormanı’nda çevrecileri ve köylüleri ziyaret etti. CHP’de değişim hareketine katılan Küme Lideri Özgür Özel’i yanına alan Kılıçdaroğlu, “‘5’li çeteler’ boşuna mı diyorum.

“SORUNUNUZU AÇIKLAMANIZ ÖNEMLİ”

Burada köylülerin ve çevrecilerin tepkilerini dinleyen Kılıçdaroğlu, “Çalışmalarınızı yakından takip ediyorum. Bunu bilmenizi isterim. Buraya gelmemin sebebi olayı yeni öğrendiğim için değil. Pek bir kıymeti yok” dedi. konuşmam için . Konuşmanız değerlidir , kederinizi ifade etmeniz sizin için değerlidir . Çünkü kaygısı ve derdi olan sensin . Mağdur olan da zulme uğrayan da sensin . Koruyan da sensin senin çamın Ama bu çam, bu ağaç sadece senin ağacın değil, 85 milyon insanın ağacı, ağaç Bu ağacın ömrü hepimizden çok daha uzun.

Ben bu ülkede ormanın ne olduğunu, ormanda yaşayan insanların ne olduğunu, ekosistemi, bunların hepsini bilen bir insanım. Çünkü bu orman sadece bir ağaç değil. Kuşlar, kurtlar, kaplumbağalar o ormanda; binlerce ama binlerce canlı var. Her birinin hakkını ve hukukunu korumazsak görevimizi yapmamış oluruz. Ağacı kestiğinizde suyu kesmiş olursunuz. Ağacı kestiğinizde doğayı öldürürsünüz. Ağacı kestiğinizde oksijeniniz biter.

“KARDEŞİN SENİNLE”

Bunu bütün dünya biliyor ama bir avuç çete bilmiyor. Ben buna boşuna ‘beşli çeteler’ diyorum. Boşuna ‘bu beşli çeteler bu milletin kanını emiyor’ diyordum. Ben de öyle diyordum. Sadece burada oluyor sanmayın. Türkiye’de nereye giderseniz gidin benzer olaylar oluyor. Ama sen direndin ve direniyorsun. Direniyorsun, Kemal kardeşin yanında.”

BİR KALABALIK HEYETLE GİTTİ

Kılıçdaroğlu daha sonra ağaçların kesildiği alana giderek incelemelerde bulundu. Akbelen Ormanı’nda CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na; CHP Genel Başkan Yardımcısı Semra Dinçer ve Eren Fazilet, Küme Lideri Özgür Özel, Küme Başkan Yardımcısı Ali Sayıkli Sırar ve CHP Milletvekilleri Suat Özçağdaş, Ali Gökçek, Gökan Zeybek, Mahmut Tanal, Mustafa Sarıgül, Gizem Özcan, Utku Çakırözer, Mehmet Tahtasız, Barış Karadeniz , Sibel Suiçmez, Elvan Işık Gezmiş, Hüseyin Yıldız, Aşkın Genç, Süreyya Öneş Derici, Cumhur Uzun, Orhan Sarıbal ve Namık Tan.

Kaynak: ANKA / Siyaset

habertavsanli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu