Ekonomi

Karaismailoğlu: Kalıcı konutların temeli atılacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Adıyaman’daki konteyner kenti ziyaretinde deprem felaketiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Karaismailoğlu’nun açıklamaları şöyle:

“Kalıcı konutlar planlandı. Temeli atılacak ve başlayacak. Önümüzde 1 yıllık bir süreç var. Yeniden yapılanma sonrası eskisinden daha sistemli bir yaşam olacak. Şu an bize sadece zaman gerekiyor. Tüm arkadaşlarımızla birlikte süreci devam ettireceğiz.

Ulaştırma Bakanlığı olarak çalışmalarımız devam ediyor. 15 gün içerisinde Bakanlığımız, karayolları, havayolları ve demiryolları başarılı bir süreç geçirdi. Ulaşım ihtiyaçlarını büyük ölçüde karşıladılar. Yunanistan büyüklüğünde bir bölgede depremden sadece birkaç yolumuz etkilendi ve onarımlar yaparak ulaşım ihtiyacını sağladık.

Trenlerimiz ve istasyonlarımız vatandaşlarımıza barınma imkanı sağladı, barınma ihtiyaçlarını karşıladı. Hatay bölgesinde tüm erzaklarımızı denizden yaptık. Yolcu gemilerimizde depremzedeleri ağırlıyoruz. İkmal, tahliye ve deniz otobüslerimiz başarılı bir test verdi.

Umarım bundan sonra tam da ihtiyaç duyulan zamandır. Kaybımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyor, umarım böyle büyük felaketler yaşamayız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu