Haber

İzmir Bozdağ Kayak Merkezi’nde kar yağışı bekleniyor

Çığ tehlikesi nedeniyle iki kez kapatılan İzmir’in Ödemiş ilçesindeki Bozdağ Kayak Merkezi’nde kar yağışı bu yıl da yetersiz kaldı. Merkez, kar yağması halinde 19 Ocak’ta faaliyete başlayacak.

İzmir’in Ödemiş ilçesindeki Bozdağ Kayak Merkezi, İzmir İl Özel İdaresi tarafından 1998 yılında hizmete açıldı. Bozdağ’ın 2.159 metre yükseklikteki 1.540. metresi üzerine kurulan tesis, belirli aralıklarla çığ tehlikesiyle karşı karşıya kalınca İzmir Valiliği tarafından iki kez kapatıldı. 2018 yılında Tarım ve Orman Bakanlığı’na devredilen Bozdağ Kayak Merkezi, başlatılan çığ projesiyle yeniden hayat buldu.

Bu sefer kar şansım yaver gitmedi: Yağmur yağarsa açılış 19 Ocak’ta yapılacak.

7 yıldır kapalı olan merkez, 2024 yılında misafirlerini konaklamasız ve günübirlik olarak güvenle ağırlayabilmesi için gün sayıyor. Beklenen kar yağışının gerçekleşmesi durumunda; 1 kayak, 1 teleski ve 1 kızak alanının kullanıma sunulacağı tesiste; Restoran ve kafeteryalar vatandaşların hizmetinde olacak.

Şu an bölgede az miktarda kar biriktiği söylenirken, bölgede kar yağışı olması ve kar kalınlığının artması durumunda merkezin açılışının 19 Ocak’ta yapılacağı belirtildi. Kar yağışı olmazsa merkezin açılışı ertelenebilir. – İZMİR

alacamajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu