Haber

İsviçreli savcılar Infantino soruşturmasını kapattı

FIFA’da rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasından sorumlu ülkenin eski başsavcısı ile yaptığı görüşmeler nedeniyle İsviçre’de soruşturulan FIFA Başkanı Gianni Infantino, suçsuz bulundu.

FIFA’dan yapılan açıklamaya göre İsviçreli savcılar, Infantino’nun ülkenin eski başsavcısı ile yaptığı görüşmelere ilişkin cezai soruşturmayı sonlandırdı.

Açıklamada, “Infantino, FIFA’yı soruşturan İsviçreli savcılarla temaslarında her zaman dürüst ve hukuka uygun davranmıştır” denildi. ifadelerine yer verildi.

Infantino yaptığı açıklamada, “Bu benim için, yeni FIFA için ve adalet adına tam ve açık bir zaferdir.” Sözlerini kullandı.

İsviçre Başsavcısı Michael Lauber ile görüştüğü iddia edilen Infantino’ya yönelik suçlamalar arasında, masrafları FIFA tarafından karşılanan özel uçakla Surinam’dan Cenevre’ye gittiği de paylaşıldı.

Infantino ile Başsavcı Lauber arasındaki ilişkinin incelenmesi için 3 yıl önce İsviçre’de soruşturma başlatılmıştı.

Temmuz 2020’de istifa eden Lauber, FIFA’da 2015 yılında başlatılan rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasının başında bulunuyordu.

Infantino, yolsuzluk iddiaları nedeniyle istifa etmek zorunda kalan Sepp Blatter’in yerine 2016 yılında FIFA Başkanı seçilmişti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu