Haber

İsrail Başbakanı Netanyahu: Bizi savaş suçu işlemekle suçlamayın, biz dünyanın en ahlaklı ordusuyuz

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi: İsrail 22 gündür savaş suçu işliyor. Sizi dünyaya savaş suçlusu ilan edeceğiz.” Bu sözlerin ardından İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu dikkat çekici bir açıklama yaptı. İsim vermeden konuşan Netanyahu, “Bizi savaş suçu işlemekle itham etmeyin. Askerlerimizi savaş suçu işlemekle suçlayabileceğinizi sanıyorsanız bu ikiyüzlülüktür. “Dünyanın en ahlaklı ordusuyuz” dedi.

“İSRAİL’İ SAVAŞ SUÇU İLAN EDECEĞİZ”

İstanbul’da düzenlenen Büyük Filistin Mitingi’nde tüm dünyanın gözü önünde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gazze Günlerdir Türkiye’de katliamlar gerçekleştiren İsrail’e karşı sert sözler kullandı. İsrail GazzeSavaş suçları işlediğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: “Sizi tüm dünyaya savaş suçlusu ilan edeceğiz. Bunun için hazırlanıyoruz. Daha kaç kadın ve çocuğun ölmesi gerekiyor? Her ülkenin savunma hakkı var.” kendisi, ama adalet nerede?” Gazze ‘da katliam yapılıyor. Açlık, susuzluk ve yakıtsızlıkla Gazze halkını topluca yok etmeye çalışıyorlar. “Bu gece Gazze’deki durumun ne olduğunu gördünüz değil mi?” dedi.

“DÜNYANIN EN MORAL ORDUSUYUZ”

Tel Aviv’de konuşan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, savaş suçu işlemediklerini söyledi. Netanyahu, “Bizi savaş suçu işlemekle suçlamayın. Askerlerimizi savaş suçu işlemekle suçlayabileceğinizi sanıyorsanız bu ikiyüzlülüktür. Biz dünyanın en ahlaklı ordusuyuz.”

“GERİ ÇEKİLMEYECEĞİZ”

Binyamin Netanyahu, Hamas’ın 7 Ekim operasyonu sonrasında başlayan savaşın İsrail’in ikinci kurtuluş savaşı olduğunu söyledi. Netanyahu, “Savaşacağız. Teslim olmayacağız. Geri çekilmeyeceğiz. İsrail’in askerleri ve komutanları hâlâ Gazze Şeridi’nde. Her yere konuşlanmış durumdalar.” İsrail’in hedeflerinin çok net olduğunu kaydeden Netanyahu, İsrail Kara Kuvvetlerinin Hamas’ı dağıtmak ve rehineleri geri getirmek için Gazze’ye takviye kuvvet gönderdiğini duyurdu.

“HAMAS İNSANLIĞA KARŞI SUÇ İŞLİYOR”

İsrail ordusunun sivilleri korumak için gerekli tedbirleri aldığını öne süren Netanyahu, Hamas’ı “halkı kalkan olarak kullanarak” insanlık suçu işlemekle suçladı.

midyat-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu