Haber

İnegöl Esentepe Mahallesinde 193 Fidan Toprakla Buluştu

İnegöl Belediyesi Esentepe Mahallesinde 3 farklı sokakta toplam 52 araçlık otopark ve 193 ağacın yer alacağı koruluk alanlar oluşturuyor. Otopark üretimlerinin devam ettiği bölgede, fidanlar da bugün Belediye Lideri Alper Taban ve öğrenciler tarafından toprakla buluşturuldu.

İnegöl Belediyesi Esentepe Mahallesinde Botanik, Şık ve İrem Sokaklar üzerinde 3 farklı noktada otopark ve koruluk alanlar oluşturmak için çalışmalara başladı. Büyük ölçüde tamamlanan çalışmalar kapsamında Botanik Sokakta 4125 m2 alan üzerinde; 3525 m2 yeşil alan, 600 m2 sert taban alanı, 15 araçlık otopark ve 143 adet ağacın yer aldığı koruluk oluşturuldu. Şık Sokakta 1125 m2 alan üzerinde; 675 m2 yeşil alan, 450 m2 sert yer alanı, 11 araçlık otopark ile 30 ağacın yer aldığı koruluk oluşturuldu. İrem Sokakta 870 m2 alan üzerinde; 220 m2 yeşil alan, 650 m2 sert taban alanı, 26 araçlık otopark ve 20 ağacın yer aldığı koruluk oluşturuldu. Bölgede toplamda 3 farklı noktada 6120 m2 alan üzerinde; 4420 m2 yeşil alan, 1700 m2 sert yer alanı, 52 araçlık otopark ve 193 adet ağacın yer aldığı koruluk hayat buluyor.

VATANDAŞLARA NEFES OLACAK

Otopark imali devam ederken, bugün Belediye Lideri Alper Taban da beraberindeki heyetle birlikte incelemelerde bulundu. Birebir vakitte koruluk alanlarda öğrencilerle birlikte fidan dikimi de gerçekleştirildi. Fidan dikimi sırasında açıklama yapan Lider Alper Taban, “Bugün Esentepe Mahallemizdeyiz. Burada öğrencilerimizle bir arada koruluk alanlar içerisinde fidan dikimi gerçekleştiriyoruz. Etrafta üretimi tamamlanan otoparklarımız da var. Tüm mahallelerimizde otopark, altyapı, kaldırım, yeşil alan, çocuk parkı üzere gereksinimler olduğunu biliyoruz. Nüfusu her yıl 5-6 bin artan bir kentiz. Biz de hem mevcut yerleşik vatandaşlarımızın hem de gelen nüfusun gereksinimini karşılayacak adımları bir bir atmaya devam ediyoruz. Bulunduğumuz bölge inşaatların devam ettiği, kısmen oturumların da başladığı binalardan müteşekkil. Biz buralarda bir an evvel fidanlarımızı toprakla buluşturarak gelecekte vatandaşlarımıza nefes olmasını dilek ediyoruz. Ağaçlık ve koruluk alanların sayılarının arttırılmasının birebir vakitte hava ile olan bağı açısından da çok önemli katkısı olduğunu biliyoruz. Bu nedenle kentimizde ağaç sayısını arttırmaya devam edeceğiz” dedi.

Yapımı devam eden çalışmalara ait bilgiler de veren Taban, “Bugün burada 3 farklı alan içerisinde 52 araçlık otopark alanını inceledik ve toplamda 193 farklı cinsten ağacı toprakla buluşturuyoruz. Esentepe Mahallemizin; Botanik Sokak, Şık Sokak ve İrem Sokak üzerinde de 3 farklı noktada Park Bahçeler Müdürlüğümüz çalışmalarının artık sonuna geldi. Bu noktalarda; yeşil alanlar, sert yer ve yürüyüş alanları, otopark alanları ile koruluklar mevcut. 3 farklı sokakta emsal çalışma mevcut. Toplamda 6 bin 120 m2 alanda 4420 m2 yeşil alan, 1700 m2 sert taban alanı, 52 araçlık otopark ile 193 adet fidanı toprakla buluşturuyoruz” sözlerinde bulundu.

Başkan Alper Taban, devam eden projelerden de kelam ederek; “Şehrimize yeni yeni toplumsal donatı alanları kazandırmaya, farklı mahallelerimizde semt alanları, çocuk oyun alanları içerisinde ağaçlar dikmeye devam edeceğiz. Yakın vakitte başladığımız Millet Bahçesi projemizde de 7 bin civarında ağaç dikimi yapılacak. Hasebiyle biz her bulduğumuz alanda bu çeşit iyileştirmeleri yapmaya devam edeceğiz. Bugün pahalı öğrencilerimiz de bizimle bu heyecanı paylaştı. Kendilerine de teşekkür ediyorum. Çalışmanın mahalle sakinlerimize güzel olmasını diliyorum” açıklamalarında bulundu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu