Haber

Hindistan’da çığ: 7 kişi öldü

Hindistan’ın kuzeydoğusundaki Sikkim eyaletindeki Nathu La Dağ Geçidi’nde çığ düşmesi sonucu yedi kişi öldü. Sikkim ve Tibet’in ortasındaki vadide meydana gelen olayda en az 20 kişi sağ olarak kurtarıldı.

Reuters haber ajansının haberine göre, konu ile ilgili açıklama yapan yerel polis yetkilileri, turist taşıyan araçlara çığ düşmesi sonucu yaralanan 8 kişinin durumunun kritik olduğu bilgisini paylaştı. Başlatılan arama-kurtarma çalışmalarının, çığ altında kalanlar olabileceği için hava kararınca durdurulacağını kaydeden polis yetkilisi Tenzing Loden Lepcha, “Kayıpların tamamına ulaşıldı ancak bir kez kontrol edildi. emin olmak için tekrar.”

2 YILDA EN AZ 120 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Hindistan’ın Himalaya dağlarında son iki yılda meydana gelen çığlarda en az 120 kişi hayatını kaybederken, bugünkü çığın neden kaynaklandığı konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. Polis yetkilisi Loden Lepcha, nisan ayında bölgede mevsimsel olmayan yağışlar ve çığların yaygın olmamasının ardından bölgenin temiz olduğunu kaydetti.

Bugün yerel saatle 11.30 sıralarında meydana gelen çığ sırasında turistler bölgede bir dere kenarında fotoğraf çektirdi. Çığın ardından bölgede arama-kurtarma çalışması başlatıldı. (DIŞ HABERLER)

cerkeshaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu