Haber

Havalı tüfekle bacağından vurulan kedi topal kaldı

Edirne’nin Keşan ilçesinde havalı tüfekle sağ ön bacağından vurulan kedi yavrusu tedavi edilmek üzere veteriner kliniğine götürüldü. Veteriner Hekim Berk Canbaz, diz kapağının yırtılma riski nedeniyle tüyleri alamadıklarını belirterek, kedinin topallayarak yürüyebildiğini söyledi.

Keşan’a bağlı Erikli köyü kıyısında topallayarak yürüyen ve sağ ön bacağını kullanamayan kedi yavrusunu gören hayvanseverler, durumu Keşan Sahipsiz Hayvanları Koruma Derneği (KE-HAYKO) yetkililerine bildirdi. Dernek yetkilileri tarafından Erikli köyü kıyısından alınan yavru kedi, Keşan’daki özel bir kliniğe götürüldü. Burada yapılan inceleme ve röntgen filminde yavru kedinin havalı tüfekle sağ ön bacağından vurulduğu ve merminin diz kapağına girmesi sonucu yaralandığı belirlendi. Salyası çıkarılamazken, yavru kedinin hayatı boyunca topallayarak yürümek zorunda kalacağı bildirildi.

Veteriner Hekim Berk Canbaz, yavru kedinin trafik kazası geçirdiği gerekçesiyle kendilerine getirildiğini ancak yapılan incelemelerde sağ ön bacağından havalı tüfekle vurulduğunun belirlendiğini belirterek, “Topallama şikayeti ile geldi. ayağında.Muayeneden sonra röntgen çektik.Ayrıca sağ ön bacağın dizkapağı kısmında gülünç olduğunu gördük.Eklem yapışıktı.Ameliyatla müdahale edilebilecek veya çıkarılabilecek durumda değildi. .Topallık şikayeti devam edecek ama bizim o bölgeye müdahale etmemiz mümkün değil.İncelememizde havalı tüfekle vurulduğunu gördük.Uzun süre bu saçmalıkla yaşıyoruz”Çünkü biz aldığımızda o bölgeden dağılma, eklem dağılma meselesidir. Bu, bacağını kaybetmesine neden olabilir. Maalesef ömrünün sonuna kadar topal olarak yaşayacak” dedi. Yapılanların insanlık dışı olduğunu dile getiren Canbaz, “Daha önce de bu tür olaylarla karşılaştık. Ne yazık ki, onları hedef alınacak nesneler olarak görüyorlar. Bunlar ruhlar. Yaralandıklarının farkında değiller. Bu tür durumlarla karşılaşmak hoş değil. “Bunun bir yaptırımı olmalı. Bunu kimin yaptığını bulmak da zor, bu normal. Bu insanlık değil. Bu insanlık dışı bir şey” dedi. ‘YENİLİKÇİ ÇOCUK ÇOK FAZLA VURDU’

KE-HAYKO Başkanı Sevinç Cebeci de olayı kınayarak, “Havalı tüfekle bir bebeğin hayatına hedef alınması insanlık dışı bir durumdur. Olayı kınıyoruz. Şaşkınlık, acı ve öfke doluyuz. Bu masum bebek Türkiye’ye getirildi. Erikli sahilinde trafik kazası raporu ile bize.Acil Kliniğe götürdük ve röntgende trafik kazası değil havalı tüfekle vurulduğu ortaya çıktı.Bu temiz bebeğe tabancayla vurdular. bir el kadar.Bu temizliğe silah doğrultacak kadar insanlık dışı bir insan hepimiz için tehlikedir.Olayı gören duyan duyan varsa haber versin.Maalesef bu uzun bir ömür. “Tedaviden sonra yavrularımızı sahipleneceğiz. Olayın takipçisi olacağız. Jandarmaya şikayette bulunacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu