Haber

Enkazda kuşu ölen Emir’e sürpriz

Adıyaman’daki depremde evi yıkılan Emir Altıntaş’ın (9) ‘Limon’ isimli kuşu enkazda can verdi. Ailesiyle Afyonkarahisar’a gelip yurda yerleşen ve burada okula başlayan Emir’e yeni bir kuş ikram edildi. Komut, kuşa ‘Limon’ adını verdi.

Kahramanmaraş merkezli 11 ilde yıkıma neden olan depremlerde Buyruk Altıntaş’ın Adıyaman’da ailesiyle birlikte yaşadığı ev de yıkıldı. Deprem sırasında babaannesinin yanında bulunan Buyruk Altıntaş ve ailesi yara almadan kurtuldu. Buyruk Altıntaş’ın severek baktığı ve ‘Limon’ adını verdiği muhabbet kuşu, yıkılan evinin enkazında öldü. Depremin ardından Buyruk Afyonkarahisar’a gelen aile Çiğiltepe Yurt Müdürlüğü’ne yerleştirildi.

YENİ KUŞ DOĞDU 4. sınıf öğrencisi Buyruk Altıntaş, deprem nedeniyle ara verdiği yarıyıl tatilinin ardından Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Eğitim Lisesi’nde oluşturulan sınıfta yeniden eğitime başladı. Depremzedelere destek için oyuncak kampanyası düzenleyen Ahmet Ömer Kocaşaban İlkokulu yönetici ve öğretmenleri, birkaç gün önce İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci ile birlikte Emir’in eğitim gördüğü okula geldi. Milli Eğitim Müdürü Sünnetci Buyruk Altıntaş’ın durumu hakkında konuşurken, çocuğun ölen kuşunun yerine kuş istediğini söyledi. Bunun üzerine hemen organize olan okul idarecileri ve öğretmenler, Emir’e bir kuş ve bir kafes satın aldı. Kafese konulan kuşu, 21 Şubat’ta protokol üyeleriyle birlikte okulu ziyaret eden Vali Kübra Güran Yiğitbaşı tarafından Emir’e teslim edildi. ‘SINIFIN MASKOTU BEN OLMALIYIM. Vali Yiğitbaşı’na verdiğini söyleyerek kuşu işaret ederek Emir’e “Sınıfın maskotu olacak sanırım” dedi. İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, Emir’e sınıfta kuşu besleyebileceğini söyledi.

Satın aldığı kuşla çalışma masasına oturan Buyruk Altıntaş, “Bu benim eski kuşumun yerini aldı. Çok güzel bir kuştu. Diğer kuşumun yerini alır mı bilmiyorum. Mutluyum, teşekkür ederim.” Binada oturuyorduk o an deprem oldu ama anneannemin yanındaydık benim kuşum kafesteydi o sırada öldü onun adına çok üzüldüm” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu