Ekonomi

Elliott Investment Management 1 milyar dolarlık Johnson Controls hissesi satın aldı

Bloomberg News tarafından Pazar günü yayınlanan habere göre Elliott Investment Management, Johnson Controls International Plc’de 1 milyar doların üzerinde bir hisse satın aldı. Elliott’un bina çözümleri sağlayıcısına yaptığı yatırımın arkasındaki nedenler şu anda belirsizliğini koruyor.

Aktivist yatırımcının bu hamlesi, Johnson Controls’ün ısıtma ve havalandırma varlıklarını aktif bir şekilde elden çıkararak çekirdek olmayan işletmelerden kurtulmayı hedeflediği bir dönemde geldi. Şirketin faaliyetlerini düzene koyma çabaları, Robert Bosch GmbH, Lennox International (NYSE:LII) ve Samsung Electronics (KS:005930) dahil olmak üzere, değeri 6 milyar doların üzerinde olduğu tahmin edilen ısıtma ve havalandırma bölümünü satın almakla ilgilenen birçok endüstriyel firmanın dikkatini çekti.

1885’te kurulan Johnson Controls, ticari binalar için ev konforu ürünlerini de kapsayan çeşitli cihazlar ve ekipmanlar sunmaktadır. Şirket, havalandırma, güvenlik ve yangın algılama sistemleri hizmetleri ile ofisler, okullar ve hastaneler de dahil olmak üzere bir dizi tesis için elektronik sistemler sağlama konusunda uzmanlaşmıştır.

Şu anda ne Elliott Investment Management ne de Johnson Controls bildirilen hisse alımıyla ilgili yorum yapmadı. Johnson Controls’ün kote olduğu New York Borsası, şirketin logosunu ve işlem sembolünü işlem katında belirgin bir şekilde sergileyerek sektördeki öneminin altını çizdi.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu