Haber

Ekrem İmamoğlu İBB Başkan Adayı mı? İmamoğlu’ndan 2024 yerel seçimlerinde adaylık açıklaması!

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun yeniden aday olup olmayacağı merak konusu oldu. Ekrem İmamoğlu’nun İBB başkan adayı olup olmadığı ve İmamoğlu’nun 2024 yerel seçimlerinde adaylık açıklaması gündemde. Ekrem İmamoğlu İBB Başkan Adayı mı? İmamoğlu’ndan 2024 yerel seçimlerinde adaylık açıklaması! Detaylar haberimizde…

EKREM İMAMOĞLU İBB BAŞKANLIĞINA ADAY MI?

Seçimlerin ardından CHP’ye değişim davetleriyle gündeme gelen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yol haritasını düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı. Seçimlerde İstanbul’u yeniden kazanmaları gerektiğini belirten İmamoğlu, “İstanbul’u bir kez daha savunmak için yola çıktım” dedi. İBB Başkanlığı için adaylığını açıkladı.

2024 YEREL SEÇİMLERİ İMAMOĞLU’NUN ADAYLIĞINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

İmamoğlu’nun açıklamaları şöyle:

“Son dört yılda İBB, iktidarın zulmüne karşı en üst düzeyde direnişin simgesi haline geldi. Saraçhane, siyasi davalara karşı güçlü bir demokrasi meydanına dönüştü. Mart yerel seçimlerinde vatandaşlarımızı birlikte yürümeye davet ediyorum. 31, 2024.

“İSTANBUL’A MÜHÜRLENDİM”

‘İstanbul’u güçlendirmek Türkiye’yi güçlendirmektir’ mottosuyla iş yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Bizim yönetimimiz altındaki İstanbul, Türkiye için mutlu bir geleceğin teminatı olmuştur. Yani İstanbul’un ve Türkiye’nin kaderi mühürlendi. Bu nedenle kendimi İstanbul’a mühürlenmiş görüyorum. Hayatımı adadığım bu kutsal şehre ve 16 milyon vatandaşıma en üst düzeyde hizmet etmeyi, Türkiye’ye hizmet etmek ve alternatif bir Türkiye vizyonu sunmak olarak görüyorum.

“İSTANBUL’U KAZANAN TÜRKİYE’Yİ KAZANDIRIR”

İstanbul’u kazanan Türkiye’yi kazanır, bu sözü çok önemsiyorum. İstanbul’u yerel seçimlerde kazanmak kuşkusuz büyük bir siyasi başarıdır, bunu biliyorum. İstanbul’u kazanan bir belediye başkanı, dünyanın en güzel şehirlerinden birine hizmet verme şerefine kavuşuyor. O kişi bu fırsatı iyi değerlendirdiği takdirde bu başarının onu ulusal ve uluslararası siyasette başka noktalara taşıyacağına şüphe yoktur. Ama ‘İstanbul’u kazanan Türkiye’yi kazanır’ lafını sadece bir seçim zaferi olarak anlamıyorum. Bana göre İstanbul, Türkiye’nin gelecek vizyonunun hayat bulduğu şehir olmalıdır.

Hayatım boyunca hep bir göreve aday oldum, bir koltuğa değil. Bugün bu misyon, Türkiye’ye yeni bir siyaset ve yönetim anlayışı getirmektir. Bu topraklarda değerli bir demokrasiyi, adaleti, hukukun üstünlüğünü ve güçlü bir devleti yeniden tesis etmek birincil hedefimdir. Ben hayatımda siyasetin sadece siyasi partilerden ibaret olduğunu görmedim. Partiler demokratik hayatın değerli organlarıdır ama gücünü yerelden alan bir yönetici olarak siyaseti her zaman toplumla omuz omuza alınan dönüştürücü bir eylem olarak görmüşümdür.

“İBB’Yİ BİRLİKTE KORUYACAĞIZ”

Geçmişte olduğu gibi yol arkadaşlarım da genç ve kadın, emekli ve yaşlı, engelli ve keşfedilmeyi bekleyen girişimci beyinler. Bu vesileyle, Türkiye’nin yönetimine, yoksulluğuna, demokrasimizin ölümüne, emeğin sömürülmesine, kültürel hayatımızın çölleştirilmesine, gençlerimizin ve doktorlarımızın mesleklerinden ayrılmasına isyan eden tüm vatandaşlarıma sesleniyorum. vatan… Değerli hemşehrilerim, hep birlikte İBB’ye sahip çıkmalıyız. İBB’nin bu gücü almanın maliyetine çişimizi yapmalıyız. Geçmişte hukuka aykırı yollarla İBB’nin elde edilmesi için birçok yol denenmiştir.

Seçimlerde yeniden İstanbul’u birlikte kazanmak için bir araya gelmeliyiz. Kendi aramızdaki tartışmaları bir kenara bırakıp millet olarak bu sürece odaklanmalıyız. Bu başarı için parti ayrımı yapmadan birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Tarafların ötesinde İstanbul ittifakını kurmak için elimden geleni yapacağım.

“MAYIS SEÇİMİNDEKİ HAYAL KIRIKLIĞI BENİ ÇOK KORUDU”

Özellikle CHP’li yol arkadaşlarıma sesleniyorum; Beni derinden üzen Mayıs 2023 seçimlerinde yaşadığımız hayal kırıklığından bahsediyorum. Bunu birçok kez dile getirdim. Bu seçim yenilgisi için halkımızdan özür diledim. Unutmayalım ki bu hayal kırıklığının nedenlerinden biri de yenilginin sorumluluğunu üstlenmek ve gerçeklerle yüzleşmek için gerekli hassasiyeti gösterememek. 28 Mayıs gecesinden bu yana ortaya atılan partililerimiz ve seçmenimizin anlama ve hissetme sorunu ne yazık ki çok uzak. Bu yenilginin partimizde köklü ve kapsayıcı bir yenilenme sürecinin başlamasına vesile olduğunu da görüyorum.

“İSTANBUL’U BİR DAHA SAVUNACAĞIM”

CHP artık seçimleri kaybedemez ve kaybetmemelidir. CHP ikinci parti olmakla övünemez, olmamalıdır. CHP liderliğindeki toplumsal ve siyasi muhalefetin yerel seçimleri aynı anda kazanması şarttır. CHP’liler bu yüksek kazanma arzusuyla bilinçli hareket etmek zorunda. Kent konseylerini hep birlikte kazanmalıyız. Tüm organizasyonumuz bu değişim sürecini tamamlamak ve uyum içinde çalışmak zorundadır. İstanbul’a hizmet dünyaya hizmettir. Bu kutsal şehrin en başarılı belediye başkanı olacağıma söz verdim. İstanbul’u bir kez daha savunmak için yola çıkıyorum. 4 yıldır olduğu gibi 16 milyon kişiye hizmet etmek için yola çıktım. 2019 yılında olduğu gibi CHP’liler ve farklı partilerden arkadaşlarla yola çıktık.”

TOPU PARTİYE AT

Soru-cevap bölümünde İmamoğlu, “Parti süreçlerini iyi bilen bir insanım. İçerideki bazı kişilerin kamuoyuna yaptığı açıklamalar ne kadar eleştirel olursa olsun aday olduğumu söylemek benim için sorun teşkil edebilir. Parti disiplin sorunudur, ben adayım demedim, yoldayım dedim.”

İmamoğlu: İstanbul’u bir kez daha savunmak için yola çıktımbahsili-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu