Haber

Edirne Valiliği, Gurbetçilerin Sınır Kapılarından Geçişlerini Hızlandırmak İçin Tedbir Aldıklarını Açıkladı

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, yaz tatilini geçirmek için Türkiye’ye gelen gurbetçilerin sınır kapılarından hızlı ve sorunsuz geçmeleri için tedbir alındığını bildirdi.

Valilik’ten yapılan açıklamaya göre, Vali Kırbıyık’ın başkanlığında yapılan toplantıda bayram döneminde sınır kapılarında alınması gereken tedbirler masaya yatırıldı.

Sınır kapılarındaki mevcut durum, yapılan hazırlıklar ve alınacak önlemlerin değerlendirildiği toplantıda Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü yetkilileri, geçmiş yıllara ait araç ve yolcu giriş çıkış verilerini paylaştı.

Toplantıda misyoner çalışanının durumu ve yoğunluğuna göre yapılacak ek atamalar değerlendirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vali Kırbıyık, yurt dışında yaşayan Türklerin 11 aydır vatan hasreti çektiğini belirtti.

Sınır kapılarından giriş çıkışların en uygun şekilde yapılmasını amaç edindiklerini kaydeden Kırbıyık, şunları kaydetti:

“Bu noktada gümrüklemelerinde ortalama işlem süresini en aza indirgemek, üst düzey, güler yüzlü, kaliteli hizmet vermek ve giriş çıkış işlemlerini gerçekleştirmek temel sorumluluğumuzdur. bir yanda hızlı geçiş, diğer yanda.

Öte yandan tır parklarında, yol kenarlarında ve diğer alanlarda girişten itibaren jandarmanın güvenlik önlemi alması çok değerli. Çalışma saatleri, mesai saatleri ve planlama doğru yapılmalı, görev yapacak ve hizmet verecek tüm birimlerimiz koordinasyon içinde çalışmalıdır.”

Kırbıyık, hızlı geçişlerin gurbetçilerin Edirne’de geçirdiği süreyi artırdığına ve kent ekonomisine katkı sağladığına dikkat çekti.

Vali Yardımcıları Sıdkı Zehin ve Samet Öztürk, Lalapaşa Kaymakamı Ömer Bulut, İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili, Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık, İl Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar, İl Jandarma Komutanı Albay Suat Dönmez, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sezai Irmak ve diğer yetkililer katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu