Haber

DEVA Partisi belediye başkanlarına kendi ilkelerini koyuyor

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Belediye başkanlarımızın belediye olarak görev yapacakları kurallara ilişkin DEVA Partisinin ilkelerini biz belirliyoruz.” söz konusu.

Partisinin belediye başkan adaylarının Eskişehir’de Taşbaşı Kültür Merkezi’nde düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Babacan, il il, ilçe ilçe gezerek Türkiye’nin dört bir yanındaki vatandaşların sorunlarını dinlediklerini söyledi.

Eskisehir’in sorunlarının farkında olduklarını belirten Babacan, “Burası hayallerimizin Eskişehir’i değil. Sokakların her yaştan insan için güvenli olduğu bir ortam hedefliyoruz. Sokak hayvanlarının yaşamadığı bir Eskişehir hedefliyoruz. okula giden öğrencileri ve çalışanları rahatsız ediyor. Toplu taşıma araçları duraklara zamanında ulaşıyor. “Kentsel dönüşümün hızlı ve pratik bir şekilde çözüldüğü bir Eskişehir hedefliyoruz.”

Babacan, parti olarak yerel yönetim ve şehircilik anlayışlarını seçimlerin yaklaşmasıyla değil, 2 yıl önce açıkladıkları eylem planıyla ortaya koyduklarını belirtti.

Eylem planında adem-i merkeziyetçilik yaklaşımının bulunduğunu ve muhtarlara daha fazla yetki verildiğini anlatan Babacan, şöyle konuştu:

“Bu ahlaki kurallar beyanı ile kanunun verdiği esneklik alanını sabitliyor ve sınırlandırıyoruz. Böylece belediye başkanlarımızın belediye olarak görev yapacakları kurallara ilişkin DEVA Partisinin kendi ilkelerini belirliyoruz. Belediye başkanlarımız göreve geldikten sonra belediyemizden bir heyet geliyor. Genel merkez belediye başkanlarımızı sürekli denetleyecek.Biz bu kurallara uyuyoruz ve “Uygunsuzluk konusunda sürekli gözlem altında olacaklar.”

Partisinin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayının Çelik Erimez olduğunu açıklayan Babacan, şunları söyledi: Odunpazarı’nda Yunus Korkmaz, Tepebaşı’nda Mustafa Özkarayanık, Alpu’da Gökhan Memiş, Beylikova’da Sertal Özuçak, Çifteler’de Mustafa Taşkın, Mahmudiye’de Sabriye Elbastı Delican. Seçimlere katılacaklarını duyurdu.

Program, Babacan ve adayların birlikte fotoğraf çektirmesiyle sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu