Haber

Clinton: Netanyahu inandırıcı değil, gitmeli

Gazze’de 7 Ekim’den bu yana katliamı sürdüren İsrail ordusu, baskınlarını sürdürme kararı aldı. İsrail insanlığa karşı suç işlerken Batı’nın Başbakan Netanyahu’ya olan desteği her geçen gün azalıyor.

Amerikan MSNBC kanalına konuşan eski ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Clinton, “Netanyahu’nun gitmesi gerekiyor, eğer ateşkesi engelleyecekse, İsrail’in Gazze saldırılarından sonra ne yapacağına karar vermesini engelleyecekse mutlaka gitmesi gerekiyor.”söz konusu.

Clinton, İsrail Başbakanı’nın görevinden istifa etmesi gerektiğini vurguladı. “Netanyahu gitmeli. Saygı duyulan bir lider değil. 7 Ekim saldırısı onun döneminde gerçekleşti.”dedi.

Clinton, İsrail ordusunun saldırılarını, yerinden edilmiş birçok Filistinlinin sığındığı Gazze’nin güneyindeki Refah şehrine doğru genişletme planını korkunç olarak nitelendirdi. “Ateşkes diliyoruz. Hamas ateşkesi kabul ederse ateşkes olur.”yorumunu yaptı.

Clinton, ABD Başkanı Joe Biden’ın Netanyahu ile ilişkisine ilişkin soruyu şöyle yanıtladı: “Biden’ın Netanyahu’yu etkilemek için elinden geleni yaptığının oldukça açık olduğunu düşünüyorum.”Cevap verdi.

elbistan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu