Ekonomi

CHP’de yeni dönem

2010 yılında yapılan 33. Olağan Kurultay’da CHP Genel Başkanı seçilen ve 13 yıldır kesintisiz olarak bu görevi sürdüren Kemal Kılıçdaroğlu, yarın bu görevi Özgür Özel’e devredecek.

Özgür Özel’in başkanlığa gelmesiyle CHP’de yeni bir dönem başlayacak. Partinin 8. Genel Başkanı unvanını alan Özel’in ilk sınavı yerel seçimler olacak.

Parti Meclisi (PM) ile ilk toplantısını 11 Kasım Cumartesi günü gerçekleştirecek olan Özgür Özel, üyelerin görüşlerine başvurarak “A Takımı” olarak adlandırılan Merkez Yönetim Kurulu’nu (MYK) oluşturacak.

Özgür Özel’in yeni Merkez Yönetim Kurulu’nun kapsamlı olacağı ve her alana atama yapacağı belirtildi.

Yeni MYK’nın 13 Kasım Pazartesi günü yapılacak ilk toplantısına başkanlık edecek olan Özel, Salı günü genel lider olarak ilk kez küme toplantısında milletvekillerine hitap edecek.

İlk ziyaret deprem bölgesine yapılacak

Özgür Özel’in lider olarak ilk yurt içi ziyaretini perşembe günü depremin vurduğu Hatay’a yapması bekleniyor. Özel, Hatay’ın ardından “ikinci memleketim” dediği Osmaniye’yi ziyaret edecek.

Özel, kurultayda söz verdiği gibi, başkanlığı süresince parti teşkilatı ile daha sık görüşecek ve birlikte karar alacak. Bu kapsamda 6 ayda bir kongre delegeleriyle bir araya gelmesi beklenen Özel, il başkanlarıyla da daha sık görüşecek.

Özel, ilk il başkanları toplantısını 18-19 Kasım’da gerçekleştirecek. Özgür Özel’in “değişim” açıklamalarında yer alan daha demokratik bir tüzük için önümüzdeki haftalarda “tüzük kurultayı” toplanması bekleniyor.

Eski yönetimin çalışmalarını da bu yönde değerlendirecek olan Özel, yeni düzenlemeyle belediye başkanından milletvekiline kadar herkesin ön seçimle belirlenmesini sağlayacağını belirtiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu