Haber

CHP Milletvekili Namık Tan’dan Dışişleri Bakanlığı’na eleştiri

CHP İstanbul Milletvekili ve emekli Büyükelçi Namık Tan; Türkiye, Finlandiya, İsveç ve NATO’dan gelen heyetlerin yer aldığı Daimi Ortak Mekanizma’nın dördüncü toplantısına ilişkin olarak, “İsveç ile NATO üyeliği konusunda çok önemli müzakereler yapılıyor. Toplantı yeri ‘Külliye’ denilen yer. Heyet ‘Külliye’de Başdanışmandır.Görüşmeden sonra açıklama yapılmalı.Bir bakıma Dışişleri Bakanlığından değil ‘İletişim Başkanlığı’ denen siyasi propaganda merkezindendir.Ayrıca Milli Savunma Bakanlığı ve MİT mensupları da Dışişleri Bakanlığı’ndan memur alıyorlar.Kısacası devletin en gözde kurumlarından biri olan Dışişleri Bakanlığı’nın ‘sıradanlaşma’ süreci devam ediyor. son sürat “Üzücü ve endişe verici” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili ve emekli Büyükelçi Namık Tan, Türkiye, Finlandiya, İsveç ve NATO’dan heyetlerin yer aldığı Üçlü Mutabakat Muhtırası kapsamında kurulan Daimi Ortak Mekanizma’nın dördüncü toplantısına ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Başkanlıkta. İşte Tan’ın yazısı:

“İsveç ile NATO üyeliği konusunda çok değerli müzakereler yapılıyor. Toplantı yerine ‘Külliye’ deniyor. Heyet Başkanı’nı ‘Külliye Başdanışmanı’ yapıyor. Görüşmeden sonra Dışişleri Bakanlığı’ndan değil açıklama yapılıyor. İşler olması gerektiği gibi ama ‘İletişim Başkanlığı’ denilen siyasi propaganda merkezinden Milli Savunma Bakanlığı ve MİT mensuplarının yanı sıra Dışişleri Bakanlığı’ndan da memur alıyorlar. Devletin en gözde kurumlarından biri olan Dışişleri Bakanlığı’nın ‘sıradanlaşma’ süreci tüm hızıyla devam ediyor. Üzücü ve endişe verici…”

haber-besni.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu