Haber

Canlı yayında şoke eden diyalog! AFAD Deprem Müdürü “Müdahalede geç kalmadık” deyince sunucu hemen devreye girdi.

AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan Tatar, Habertürk TV canlı yayınına bağlanarak depremle ilgili açıklamalarda bulundu. Tatar, kendisine yöneltilen soruları yanıtlayarak, “Geç kalmak diye bir şey yoktur. Felakete nasıl müdahale edilir, bu ilk andan itibaren yapılmıştır. Bunu çok net söyleyebilirim. Kalan biri olarak söylüyorum. AFAD merkez yerleşkesinde 7/24 5 dakika içinde devletin bütün hali söz konusu. Kurumlar burada toplanmış. Bu konuyu tartışmayı bırakalım lütfen.” açıklama yaptı.

“3 ŞEHİRDE BENZER DURUMLAR VAR”

Tatar’ın sözlerinin ardından araya giren sunucu Mehmet Akif Ersoy, “Bize ‘Bu süreci atlatıp eksiklerimizi ondan sonra konuşalım’ dersen ayıp olur. Ama ‘Hiç geç kalmadık’ dersen. ,’… Gittiğimizde enkaza henüz müdahale edilmemişti.”Orada AFAD karargahı da hasar gördü. Müdahale edeceklerin ağırlıklı olarak depremzedeler olduğu söylendi. Hatay, Kahramanmaraş ve Adıyaman’da da benzer durumlar yaşandı.” dedi.

“İŞLEM TAMAMLANDIKTAN SONRA HER KURUM ÖZELLEŞTİRMESİNİ YAPAR”

Ersoy’un ardından konuşmasına devam eden Tatar, “Şunu söylemeye çalışıyorum. 110 bin kilometrelik bir alana yayılmış bir nüfuz alanından bahsediyoruz. Bu kadar geniş bir coğrafyaya müdahale etmek gerçekten kolay değil. Ülkenin tüm bileşenleri devletin imkanlarını kullanarak bölgeye ulaştı.Süreç tamamlandıktan sonra her kurumun kendine ait bir “Bu aşamada sizden tek isteğimiz bu sürece çok hızlı tepki vermeniz ve katkı sağlamanız. Artçı sarsıntılar devam ediyor.” sözlerini kullandı.

haber-carsibasi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu