Haber

Bingöl’de okul fabrika gibi

Bingöl Güncel TV / BİNGÖL (İGFA) – Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bu uygulama, öğrencilerin teorik bilgilerini pratik becerilere dönüştürmelerini ve endüstri ile yakından ilgili bir ortamda çalışmalarını sağlar. Motor teknolojileri, inşaat teknolojileri, sıhhi tesisat teknolojisi ve iklimlendirme konularında öğrendiklerini gerçek projelerde uygulama fırsatı buluyorlar.

Sonuç olarak, mesleklerinde pratik deneyime sahip olarak işgücüne girmeye daha uygun bir şekilde hazırlanırlar.

Öğrencilerin elde ettiği gelir, okulun ihtiyaçlarını karşılamak ve eğitim kalitesini artırmak için kullanılan okul döner sermayesine aktarılır. Ayrıca öğrenciler bu gelirden gelir elde etmekte ve ailelerine maddi yönden destek olmaktadır. Bu durum öğrencilerin sorumluluk duygusunu geliştirmelerine yardımcı olurken, ailelerinin üzerindeki mali yükü de hafifletmektedir.

Şehit Zafer Kurt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, üç alanda başlattığı döner sermaye ile öğrencilerinin okul giderlerini karşılamalarını ve piyasada nitelikli profesyoneller olmalarını sağlıyor.

Şehit Zafer Kurt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Murat Sözer, bu yılki hedeflerinin 4 milyon TL ciroya ulaşmak olduğunu belirtti.

Geri dönüşüm departmanında aktif olarak yer aldıklarını vurgulayan Müdür Sözer, “2018 yılında eğitim faaliyetlerimize başladık ve şu anda beşinci yılımıza giriyoruz. Okulumuzun açılmasıyla birlikte çevremizi iyileştirmek için 2021 eğitim-öğretim yılında döner sermayemizi devreye soktuk. Öğrencileri bilgi ve marifetlerini kazanarak piyasa koşullarına hazırlıyoruz. Motorlu taşıt teknolojisi, inşaat teknolojisi ve tesisat teknolojisi alanlarında döner sermayemizi faaliyete geçirdik. 1,5 yılda 3,5 milyon lira ciro elde ettik” dedi.

dargecitajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu