Haber

BAE’de oynanan tenis turnuvasının bilet geliri depremzedelere bağışlanacak

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerden en çok zarar gören iki ülke, Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) oynanan bayanlar açık tenis turnuvasının yarı final ve final maçlarının bilet gelirleri oldu. ; Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere bağışlanacağı açıklandı.

BAE haber ajansı WAM’da yer alan haberde, BAE’deki tenissever ve taraftarlara depremzedeler için başlatılan insani yardım kampanyasına katkı sağlama ve yardım çalışmalarına destek olma fırsatı sunulduğu belirtildi.

Haberde, “Mubadele Abu Dhabi Open” bayanlar tenis turnuvası yarı final ve final maçlarının bilet gelirlerinin “İyilik Köprüleri” yardımı kapsamında Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere bağışlanacağı kaydedildi. BAE Kızılayı tarafından başlatılan kampanya.

Abu Dabi SporYönetim Kurulu tarafından organize edilen ve dünyanın önde gelen 20 profesyonel kadın tenisçisinin katıldığı turnuva, WTA 500 puanlık turnuvalar arasında orta sıralarda yer alıyor.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Kızılayı, “yüzyılın felaketi” mağdurlarına destek amacıyla “İyilik Köprüleri” adlı yardım kampanyasına katılmak için dün davette bulunmuştu.

BAE Kızılayı ve ülkedeki insani yardım kuruluşlarının ortaklığıyla düzenlenen kampanyanın iki hafta boyunca devam edeceği, nakit ve birebir bağışların toplanacağı kaydedildi.

cicekdagihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu