Ekonomi

Asya Borsalarında Karışık Trendler

Asya borsalarında karışık bir seyir izlendi.

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) politika faizini beklentiler doğrultusunda 25 baz puan artırarak 22 yılın en yüksek seviyesine çıkarması ile küresel piyasalar sınırlı da olsa olumlu bir seyir izledi.

Asya’da bölgenin en değerli merkez bankalarından biri olan Bank of Japan’ın (BoJ) yarın açıklanacak para politikası kararı öncesinde Boj Başkanı Kazuo Ueda, “Şirketler için genişletici parasal ortam korunacak” dedi. ifadesini kullandı.

Analistler, Banka’nın para politikasında değişiklik yapmasının beklenmediğini ancak yarınki toplantısında politika düzenlemesine gidebileceğine dair spekülasyonlar olduğunu hatırlattı.

Bugün Güney Kore’de Kospi endeksi yüzde 0,4 artarak 2 bin 603 puana yükselirken, Çin’de Şangay bileşik endeksi yüzde 0,3 düşerek 3 bin 214 puan oldu.

Japonya’da Nikkei 225 endeksi %0,82 artışla günü 32.920 puanda tamamlarken, dolar/yen paritesi %0,1 düşüşle 140,1’den işlem görüyor.

Hindistan’da Sensex endeksi yüzde 0,3 düşüşle 66.539 puana gerilerken, Hong Kong’da Hang Seng endeksi yüzde 1.3 artışla 19.643 puana ulaştı.

silifke-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu