Haber

Ali Mahir Başarır: “Fakir vatandaşlarımızın mahallelerinden atılmasına, zenginlere teslim edilmesine karşı çıktık”

CHP Mersin Milletvekili Ali Uzman Başarır, AKP grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yalova’da kentsel dönüşüm konulu konuşmasından bir bölümü göstererek algı oluşturmaya çalıştığını belirtti. Konuşmanın konusuyla ilgili yaptığı konuşmanın tamamını paylaşan Başarır, “Bu AKP’nin kirli algısından başka bir şey değildir. Biz hiçbir zaman kentsel dönüşüme karşı olmadık. Fakir vatandaşlarımızın mahallelerinden atılıp mahallelere verilmesine karşı çıktık. zengin.”

CHP Mersin Milletvekili Ali Nitelikli Başarır, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yalova’da Roman vatandaşların ikamet ettiği mahallede yaptığı kentsel dönüşüm konulu konuşmasının bir bölümüyle ilgili bugünkü AKP grup toplantısında yaptığı açıklamayla ilgili açıklamalarda bulundu. Başar dedi ki:

“Recep Tayyip Erdoğan bu ülkenin cumhurbaşkanıdır. Halkına ve siyasetçilerine tir tir titreyerek hakaret eden bir insandır. Sen utanmaz bir insansın. Benim cümlem şudur: ‘Yalova’daki Roman vatandaşlarımız evinizi yıkıp size verseler. yeni bir ev, çabuk kabul et, “Buradan atıp sokağa bıraksalar, oraları başkalarına bağışlasalar senin bir tuğlanı bile verme.”

Başarır, Yalova’da yaptığı konuşmanın görüntüsünü paylaşarak, “Artık gerçekleri görün” dedi.

Başarır, yaptığı yazılı açıklamada, kentsel dönüşüme değil rantçı dönüşüme karşı olduklarını belirterek, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın grup toplantısında CHP’nin kentsel dönüşüme karşı olduğu yönünde bir algı oluşturduğunu söyledi. Başar dedi ki:

“BU BİR İNŞAAT İŞLEMİNİ GİZLEME ÇALIŞMASIDIR”

“Bu AKP’nin kirli algısından başka bir şey değil. Biz hiçbir zaman kentsel dönüşüme karşı olmadık. Fakir vatandaşlarımızın mahallelerinden atılıp zenginlere verilmesine karşı çıktık. Vurguncu dönüşüm yapıyorsanız tabi ki biz İtirazları var.Üstelik bu algı operasyonu, iktidarın bilimden bilimden uzak sorgusuz sualsiz imar affını saklama çabasından başka bir şey değildir.”

termalhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu