Haber

Akşener: Haram olsun, zıkkım olsun, zehir olsun

GÜZEL Parti Genel Lideri Meral Akşener, partisinin küme toplantısında konuşuyor.

Akşener’in gündeme ait konuşmasından kıymetli başlıklar şöyle:

“Altı siyasi parti olarak, geniş bir mutabakat yerinde hazırladığımız, Anayasa Değişikliği teklifimizi, milletimizle paylaştık. Kurucu kıymetlerimize sadık kalarak, meclisi güçlü, yargıyı bağımsız, yürütmeyi de istikrarlı hale getirmek için, ortaya koyduğumuz bu değerli çalışma; ülkemizin kalkınması ve demokratikleşmesi yolunda, atacağımız adımları tariflerken; birebir vakitte, istibdata karşı, hürriyetin sesini savunuyor. Tabi biz, bu teklifimizle; kuvvetler ayrılığının tesisi, Partili Cumhurbaşkanı devrinin sonu, meclisin faal kontrolü deyince; iktidardakileri, çabucak bir rahatsızlık alıverdi.

RAHATSIZ OLDULAR: Akademik özerkliğin, yargıçlara coğrafik garantinin geldiğini görünce, rahatsız oldular. Temel hak ve hürriyetlerin, tüm devlet organlarını, bağlayıcı hale getirildiğini, insan onurunun, anayasal sistemin temeli olarak düzenlendiğini, hürriyeti sınırlamanın, istisna olduğunu görünce huzursuz oldular. Sıhhat hakkının, etraf hakkının ve elbette hayvan haklarının, birinci defa, anayasal garanti altına alınmasının önerildiğini görünce mutsuz oldular. Yurt dışında yaşayan Türklerin, hak ve menfaatlerini muhafazanın, devletin bir vazifesi olarak benimsendiğini, ve mecliste, yurt dışındaki vatandaşlarımızın da, temsil edilmesi için, 15 milletvekili ayrıldığını görünce paniğe kapıldılar.

BUNLAR DAHA GÜZEL GÜNLERİ: Elbette bu durumu yadırgamıyoruz. Sayın Erdoğan’ın dediği üzere: “Bunlar daha iyi günleri…” Zira, daha yeni başlıyoruz. Bu arkadaşlara, daha çok, panik atakları yaşatacağız. Durmadan, dinlenmeden, yorulmadan çalışmaya ve saraydaki sefaya alışanların rahatını, her adımımızla bozmaya, itinayla devam edeceğiz. Hiç kusura bakmasınlar. Bu teklifimiz, YETERLİ Parti olarak, Büyük Türk Milleti’ne verdiğimiz kelamın, bir sefer daha, gür bir sesle tekrarıdır. İstibdatın bitişine az kaldı! Hürriyete az kaldı! Güçlü, varlıklı ve memnun bir Türkiye’ye, çok az kaldı. Kimse merak etmesin.

LİYAKATSİZLİĞİN VE KEYFİLİĞİN BİR ÖRNEĞİ BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ’NDE YAŞANIYOR: Artık, ülkemizin her yanını saran, adaletsizliğin, liyakatsizliğin ve keyfiliğin, bir öteki örneği de, maalesef, Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşanıyor. Ülkemizin, en pahalı kurumlarından biri olan, Boğaziçi Üniversitesi’nin bütün esaslı gelenekleri ve nitelikli eğitim kalitesi, yerle bir edilmek isteniyor. Üniversitemiz, zincirleme biçimde; hoyratça bir siyasi kadrolaşmaya, liyakatsiz atamalara, sarayı aratmayan, ucube bir idare anlayışına sahne oluyor.

DEKAN KENDİSİNİ KISIM LİDERİ OLARAK ATIYOR: 4 Mart 2022’de üniversiteyle hiçbir ilgisi olmayan, üç akademisyen, zirveden indirme formülüyle, ortalarında, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin de bulunduğu, üç fakülteye, dekan olarak atandı. Bu bireyler, akademisyen bile olmadıkları üniversitede, dekan sıfatıyla, idare şuralarına girdiler. Öğrenciler ve akademisyenler aleyhinde, yüzlerce soruşturmaya katıldılar. Üniversitedeki işleyişi, hiç bilmedikleri için, yöntemsiz, hukuksuz, kararlar aldılar. Bu kararların tamamı da öğrenciler ve akademisyenler tarafından, yargıya taşındı. Pekala bu kararlar neydi biliyor musunuz? Mesela; geçtiğimiz ekim ayında; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde, İşletme Bölümü‘nün, seçilmiş başkanı, ceza verilerek görevinden alınıyor. Tepeden inme dekan da, onun yerine, kendisini, bölüm başkanı olarak atıyor. Evet yanlış duymadınız, kendisini atıyor. Bu dekan, Türkiye’nin, en yüksek puanlı işletme kısmına, kendi alanı olmamasına karşın, hukuksuz bir halde, vekaleten kısım başkanlığı yapıyor.

‘ERDOĞANIMSI’ DEKAN: Rezalet, maalesef burada da bitmiyor. Bu Kasım ayında, İktisat Kısım lideri da, birebir biçimde vazifeden alınıyor. İktisat Bölümü‘nde idari açıdan, oldukça tecrübeli akademisyenler olmasına rağmen, aynı dekan yine, tamamen usulsüz ve hukuksuz bir şekilde, kendisini buraya da atıyor. Böylece Türkiye’nin, en yüksek puanlı iktisat kısmına, iktisatla alakası olmayan bir dekan, adeta, ‘ben aslında ekonomistim’ diyerek, saray sakinlerinden alıştığımız, buram buram cehalet kokan bir özgüvenle vekaleten kısım başkanlığı yapıyor. Bu sayede; İçerisinde 3 kısım olan, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi‘nin, 2 bölümüne, bu her konunun uzmanı dekan arkadaş, vekaleten başkanlık yapıyor. Şimdi hepiniz, bu “Erdoğanımsı” dekanın, kendi alanı nedir diye, merak ediyorsunuz değil mi? İşte o da, 3’üncü kısımda saklı… Bu arkadaşın alanı, Siyaset Bilimi ve Milletlerarası İlişkilermiş… Lakin ne hikmetse, kendi alanına bir türlü lider atamıyor. Pekala neden biliyor musunuz? Zira, bu dekan arkadaş, kendisini, Siyaset Bilimi ve Memleketler arası Alakalar kısmına, akademisyen olarak atatmak için uğraşıyor. Bu yüzden de, herhalde göze batmamak için, bu kısma, vekaleten başkanlık yapmıyor. Zira temel hedefi, asaleten lider olmak…

Hatta, bunun için çalışmalara da, Ağustos ayında başlıyor. Kısmın ve fakültenin, hiçbir talebi olmamasına karşın, takım kullanma müsaade talebi için, YÖK’e gidiyor. YÖK de, her zamanki ciddiyetsizliğiyle, Fakülte İdare Heyeti ile, kısmın onayı olmamasına, ve yapılan tüm itirazlara karşın, dekanın talebini onaylayıp, 27 Ekim 2022’de, takım ilanı çıkıyor. Üstelik ilanda, doktora tezinin başlığına kadar, tüm şartlar da, bu arkadaşın, akademik geçmişiyle yakından örtüşüyor… Yaa, bakın siz şu tesadüfe…

İşte tüm bu rezillik, Boğaziçi Üniversitesi’nin, ne derece amaç alındığını, şahsî çıkarlar ve rant arayışları için, ne kadar tahrip edildiğini çok net bir formda, ortaya koyuyor. Bu durum; ülkemizdeki, her gelir kümesinden, en parlak çocuklarımızın, alınlarının teriyle girip, kamu kaynaklarıyla, dünya standardında eğitim aldıkları, saygın bir üniversitemizin; liyakatsizlikle, kayırmacılıkla ve keyfilikle, düşürüldüğü durumun özetidir.

İŞGAL ETTİĞİ DEKANLIĞA ÇOK ALIŞMASIN: Boğaziçi Üniversitesi’ni esir alan, bu örnek; ülkemizdeki, en büyük meselelerimizden biri olan; doruktan inme ve liyakatsiz atamaların, ahbap çavuş ilgisiyle, yürütülen işlerin, ortak akıl ve demokrasiden uzak, idare anlayışının, ibretlik bir iz düşümüdür. Bu vesileyle; bu arkadaşa, işgal ettiği dekanlık ile başkanlıklara, çok alışmamasını tavsiye ediyor; içinde bulunduğumuz devirde, keser ve sapın süratle döndüğünü ve hesap gününün, artık çok yakın olduğunu, hatırlatmak istiyorum. Ayrıyeten; iki yılı aşkın müddettir, maruz kaldıkları hukuksuzluk karşısında, hakkını arayan, her gün, nöbetler tutarak, bu ahlaksızlığa itiraz eden, demokratik, özerk ve özgür bir üniversite hayalinden vazgeçmeyen, Boğaziçi Üniversite’mizin tüm akademisyenlerine ve öğrencilerine, her vakit yanlarında olduğumuzu, bir defa da söylemek istiyorum. Siz hiç merak etmeyin; Yaşadığınız bu kabus bitecek! Türkiye, özgürleşecek! Türkiye, gelişecek! Türkiye, güzelleşecek! Türkiye, zenginleşecek! Ve Türkiye iyileşecek! Üstelik buna mani olmaya, hiç kimsenin gücü yetmeyecek.

SAYIN ERDOĞAN NİHAYET MURADINA ERDİ: Bay Kriz ve iktisat idaresinin, akıl ve bilime düşman davranışları, artık tüm dünyada, devlet idaresinde, liyakatsizlik ve beceriksizlik dendiğinde, neredeyse literatüre girecek, bir olay haline geldi. Bu durumun, son örneği olarak, geçtiğimiz hafta, Merkez Bankası, siyaset faizini, yüzde 9’a indirdi. Böylelikle faiz, tek haneli sayıya indi. Sayın Erdoğan da, nihayet muradına erdi. Pekala ülkemizde ne değişti? Hiçbir şey… Ne kur oynadı, ne de faizlerde, bir değişiklik oldu. Yani bu vesileyle, bir defa daha görmüş olduk ki, Merkez Bankası’nın siyaset faizinin, düşük olması, bir tek, Sayın Erdoğan’ı keyifli etmeye yarıyor. Zira iktisatta, rastgele bir sinyal tesiri yok. Münasebetiyle artık, siyaset faizine de, ‘Erdoğan faizi’ diyebiliriz.

‘3 VAKTE KADAR’ EDEBİYATIYLA, MEVZUYU GEÇİŞTİRMEYE ÇALIŞIYOR: Gerçekten; Sayın Erdoğan, her ne kadar, faize karşı zafer kazanmış üzere, nutuklar atsa da; milletimizin yaşadığı gerçekler, maalesef değişmiyor. ‘Faiz sebep, enflasyon sonuç’ palavrasına, artık kimse inanmıyor. Zira, çarşıdaki, pazardaki pahalılık, vatandaşlarımızın, canını yakmaya, motamot devam ediyor. Mutfaklardaki yangın, büyüyerek devam ediyor. Memur, esnaf, emekli, minimum fiyatlı, enflasyon canavarının altında, ezilmeye devam ediyor. Lakin Bay Kriz’e nazaran, artık sıra enflasyondaymış. Aklınca faizi halletti ya, artık sıra enflasyona gelmiş. Biliyorsunuz, en son, ‘Merak etmeyin, o da inecek’ dedi. Tabi, bu aslında, olumlu bir gelişme. Zira, hatırlasınız kendisi, uzun bir mühlet, enflasyonun varlığını bile kabullenememişti. Sonrasında; ‘enflasyon demesek, hayat pahalığı desek…’ diyerek, işi uygunca lakaytlığa vurmuştu. Ve bu yılın başından beri de enflasyon için, düşüş tarihi vermeye çalışıyor. Mart‘ta düşecek dedi, olmadı. Nisan’da düşecek dedi, olmadı. Mayıs’ta düşecek dedi, yeniden olmadı. Artık artık, tarih de veremiyor. ‘3 vakte kadar’ edebiyatıyla, mevzuyu geçiştirmeye çalışıyor.

Yalnız, Sayın Erdoğan’ın, kahve fallarına endekslediği, enflasyonu düşürme masalında, Tayyip Bey’i Üzmeyen İstatistik Kurumu, TÜİK’in katkılarını da saymazsak olmaz. Bu süreçte, onlar da, çok çektiler. Tayyip Bey’i keyifli etme yolunda, çok lider eskittiler. Sayın Erdoğan’ın istediği sayısı, söylemeyen liderler, sonbaharda düşen yapraklar üzere, birer birer döküldüler. Adaya, teker teker veda ettiler… Ve en sonunda, TÜİK de devayı, her şeyi gizlemekte buldu. Mayıs 2022’den beri, detaylı bilgi açıklamayı durdurdu. Artık de, hummalı bir biçimde, baz tesiriyle, hesap oyunlarıyla, milletimize, enflasyon düştü masalları anlatmaya hazırlanıyorlar. Fakat yemezler! Milletimiz artık, son derece açık ve net bir biçimde görüyor ki; bu iktidar artık, ülkemizi yönetemiyor.

Memleketimizi içine sürükledikleri yangın, artık kürsü nutuklarıyla gizlenemiyor. Makyajlı sayılarla kapanamıyor. Süslü palavralarla örtülemeyecek kadar, açık bir formda, sokaklarda, marketlerde, pazarlarda görülüyor. Milletimiz artık, markete gitmek bile istemiyor. Neden biliyor musunuz? Zira, parasının yetip yetmeyeceğini bilemiyor. Zira, kasada mahcup olmaktan çekiniyor. Zira, aldığı eserleri, iade etmek zorunda kalmaktan korkuyor. Fakat biz bu gerçekleri lisana getirdikçe, iktidar bize; ‘Abartıyorsunuz’ diyor. ‘Yaygaracılık yapıyorsunuz’ diyor. ‘Yalan söylüyorsunuz’ diyor. O yüzden gelin, artık daima birlikte, enflasyon sepetindeki besin eserlerinin, son 1 yıldaki, fiyat artışlarını inceleyelim. Üstelik o denli, her marketin değil, harika indirimli, üç harfli marketlerin fiyatları üzerinden gidelim.

Mesela; her konutun vazgeçilmezi sütün, 1 litresinin fiyatı; 2021 yılının, Kasım ayında, 7,13 lirayken, 2022 yılının, Kasım ayında, 15 buçuk liraya çıkmış. Yani, 1 yıllık artış oranı, yüzde 117,4. Mesela; 1 kiloluk beyaz peynirin fiyatı; 2021 yılının, Kasım ayında, 32,89 lirayken, 2022 yılının, Kasım ayında, 85,80 liraya çıkmış. Yani, 1 yıllık artış oranı, yüzde 160,9. Mesela; 1 kilo yoğurdun fiyatı; 8,74 lirayken, 17,98 liraya çıkmış. Yani, 1 yıllık artış, yüzde 105,6. Mesela; 1 kilo patlıcan; 7,12 lirayken, 18,90 liraya çıkmış. Yani, 1 yıllık artış, yüzde 165,6. Mesela; 1 kilo domates; 7,36 lirayken, 19,90 liraya çıkmış. Yani, 1 yılda, yüzde 170,3 artmış. Mesela; 1 kilo salatalık; 5,46 lirayken, 11,90 liraya çıkmış. Yani 1 yılda, yüzde 118,1 artmış Mesela; 1 kilo limon; 4,39 lirayken, 13,90 liraya çıkmış. Yani 1 yılda, yüzde 216,8 artmış. Mesela; 1 kilo elma; Geçen sene 5,38 lirayken, bu sene, 14,90 lira olmuş. Yani 1 yılda, yüzde 177 zamlanmış. Mesela; 1 kilo pirincin fiyatı; 13,04 lirayken, bir senede, 27,50 liraya çıkmış. Yani, yüzde 110,9 artmış. Mesela; 1 kiloluk toz şekerin, fiyatı; 2021 yılının, Kasım ayında, 6,91 lirayken, 2022 yılının, Kasım ayında, 24 liraya çıkmış. Yani, 1 yıllık artış oranı, yüzde 247,4. Evet, yanlış duymadınız, yüzde 247,4. Fakat, tüm bu sayıların karşısında, TÜİK’e nazaran şeker, sadece, yüzde 153 artmış.

ARTIK YOLUN SONU YAKIN, SAYIN ERDOĞAN: Yaa bakar mısınız şu işe?… Ne demişler? Yalancının mumu, yatsıya kadar… Hal böyleyken iktidarın mumu da, artık seçime kadar! Giderayak sönmekte olan, iktidar mumunun, cılız ışığında; Durmak yok, palavraya devam Sayın Erdoğan. Durmak yok masala devam Sayın Erdoğan. Durmak yok, artık yolun sonu yakın, Sayın Erdoğan.

BÖYLESİNE MAHARETSİZ İKTİDAR GÖRÜLMEDİ: Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihinde bu kadar maharetsiz, böylesine ciddiyetsiz bir iktidar daha, görülmemiştir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihinde, milletimizin taleplerine, böylesine kulak tıkayan yaşadığı acılara, bu derece göz yuman bir iktidar daha, görülmemiştir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihinde, vatandaşın cebine, böylesine göz diken bir iktidar daha, görülmemiştir. Ülkemiz bugün, tarihinde görülmemiş bir buhranın içindedir. Ve bu buhranın sebebi de, iktidarın ta kendisidir. Hakikaten; 2023 yılı bütçesi de, bu gerçeği yansıtıyor. Biliyorsunuz bütçe, geçtiğimiz 17 Ekim’de, Meclis’e sunulmuştu. Ben de, 19 Ekim’deki küme konuşmamda kapsamlı bir bütçe değerlendirmesi yapmıştım. Konuşmamda, Bay Kriz ve arkadaşlarının ne kadar öngörüsüz olduğunu varsayımlarında, tarihi sapmalar yaşandığını sayılarla tabir etmiştim.

BAY KRİZ ÜLKEMİZE, 2’İNCİ DÜNYA SAVAŞI KOŞULLARINI YAŞATMAYI BAŞARDI: Biliyorsunuz; 2022 bütçe harcama büyüklüğünün, 1 trilyon 751 milyar lira olması planlanmıştı. Artık ise, iktidar, bunun, 3 trilyon 134 milyar lira olacağını söylüyor. Yani, yıl sonu itibariyle, bütçe başlangıç ölçüsünün, neredeyse iki katına çıkıyor. İkinci Dünya Savaşı şartları altındaki, 1943 yılından beri bu türlü bir şey, hiç yaşanmamış. Evet yanlış duymadınız. 79 yıl ortadan sonra, Bay Kriz ülkemize, 2’inci Dünya Savaşı koşullarını yaşatmayı, başarmış bulunuyor. Bu fevkalâde başarısızlıktan dolayı, başta Sayın Erdoğan olmak üzere, liyakat abidesi, Ak Parti iktisat takımını kutluyorum. 2023 yılı bütçesinin, Plan ve Bütçe Komitesindeki görüşmeleri, 25 Kasım itibariyle, sona erdi. UYGUN Parti kümesi olarak, milletimizin farklı gereksinimlerinin, karşılanması gayesiyle, tam 26 önerge verdik.

ZEHİR ZIKKIM OLSUN: Kimsesizlerin kimiydiniz o denli mi, haydi be. Yoksullukla uğraş için gelmiştiniz değil mi. Ayrımcılık yapmayacaktınız, yasaklarla gayret edecektiniz. Siz bugün ayrıcalıklı bir sınıf yarattınız! Enesler, Furkanlar, Haticeler ağlarken, siz ‘pudra şekerleri’ çeken, acayip otomobillere binen, tuhaf pantolonlar giyen, tuhaf ceketler giyen, kocaman zevksiz kolyeler takan, tuhaf tıraşlı gençler yarattınız. Yazıklar olsun size, haram olsun, zıkkım olsun, zehir olsun.

SANA NE OLDU, SEN NE OLDUN, SARAY SENİ NE HALE GETİRDİ: İsmi Enes, Furkan, Ecrin… Bu periyotta doğmuş fakat kemikleri sayılan çocuklar… Beslenme çantası olmayan fakat güzel makûs bir şey çıkaran öbür arkadaşlarına imrenerek bakan, çeşmeden su içip açlığını gideren çocuklar. Sayın Erdoğan ne yapıyorsun. Sen aç yatmanın ne olduğunu bilirdin, unuttun! Sen gece sofraya tek çeşit yemek koyup kendi çatal-kaşık uzatamamış bir annenin hassasiyetini bilirdin Sayın Erdoğan. Sana ne oldu, sen ne oldun. Saray seni ne hale getirdi. Çocukların yemeğini nasıl iptal ettirirsin! Biz kaç tane vilayette söyledik bunu! Oyları sen al, artısını sen al, o çocuklar açlıktan kurtulsun. Bodurluk başladı çocuklarda. Uzunlukları uzamıyor. Anlatamam o girdiğim o konutlardaki durumları. Günahtır ya. Bir tarafta zenginlikten, şımarıklıktan gözümüzün içine sokar üzere davrananlar, başka tarafta açlık çeken çocuklar. Yuh olsun, zehir olsun, zıkkım olsun.

TÜM CANLILARIN ONURLU BİR HAYAT HAKKI VAR: Uzun müddettir, sahipsiz sokak hayvanlarıyla ilgili haberleri, tasayla takip ediyoruz. Bu sıkıntı, ülkemiz için, artık çok önemli bir sorun hâline geldi. Bu sorun; gün geliyor, suçsuz çocuklarımızı tehlikeye atıp, canlarına mal oluyor, gün geliyor, sessiz canlarımızın, canice katledilmesine sebep oluyor. Buradan açıkça ilan etmek istiyorum: bizim; 11 yaşındaki Mustafa’mızının, hayatını kaybetmesine de; geçtiğimiz hafta, Konya’daki barınakta yaşanan vahşete de; zerre tahammülümüz yoktur. Bizim için, buradaki temel problem; ‘yaşam hakkının’ ihlalidir. Nasıl ki tüm insanların, onurlu bir hayat hakkı varsa; O beşerlerle birebir dünyayı, tıpkı toprağı, tıpkı havayı paylaşan tüm canlıların da, onurlu bir hayat hakkı vardır. Hasebiyle bizim anlayışımıza nazaran; sıkıntı, ‘yaşam hakkı’ olunca, devlet de, bu bahse duyarsız kalamaz. Sokaklarımızın, milletimiz için, inançsız hâle gelmesine de, barınaklarımızın, azap merkezlerine dönüşmesine de razı olamaz. Lakin; devlet yönetmekten, bihaber olan bu iktidar, bu mevzuda da, tüm beceriksizliğini gözler önüne seriyor.

Hatırlayın; 18 Kasım’da, Sayın Erdoğan, bir açıklama yapmıştı. Demişti ki; ‘Sahipsiz sokak hayvanlarının yeri, sokaklar değil, barınaklardır. Belediyeler, barınaklar inşa ederek, başıboş sokak hayvanlarını toplamalı. Konya Büyükşehir Belediyemizin, çok örnek bir çalışması var.’ Bu açıklamadan, tam 1 hafta sonra, Sayın Erdoğan‘ın, örnek gösterdiği, Konya Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkez’inde, dehşetli bir vahşetin, imgelerine şahit olduk. Eminim ki, birçoğunuz, benim üzere, o azap imgelerini, izlemekte bile zorlandı. İnsanlıktan nasibini almamış, vicdansız bir caninin, yaptıkları karşısında, hepimizin yüreği sızladı. O sessiz hayvanlara, azap eden vicdansızları, kendilerine emanet canlıları, açlıkla sınayan kalpsizleri, buradan, bir sefer daha lanetliyorum. Allah her birini ıslah etsin.

Biliyoruz ki; bu caniler için, yürekleri soğutacak bir cezai yaptırım, maalesef kanunlarımızda yer almıyor. Üstelik iktidar da, her vakit olduğu üzere, olay yaşandıktan sonra, ‘gereken tedbirleri aldık’ demenin, ötesine geçemiyor. Hatta; devlet direktörün, gereğini yerine getirerek, bu mevzuya son verecek netlikle, somut adımlar atacağına; yeniden, insanlarımızı, birbirinin karşısına dikerek, işin içinden sıyrılmaya çalışıyor. Ciddiyetsiz açıklamalar, bilinçsiz yönlendirmelerle, milletimizi, düşman kamplara ayırıyor.

Bir yanda; sahipsiz sokak hayvanlarının, saldırısına uğrayan, sevdikleri ziyan gören ve haklı olarak reaksiyon gösteren vatandaşlarımız, hayvan düşmanı ilan edilirken; öbür yanda ise; hayvanları koruyan, ve onların inançsız barınaklarda yaşamasına, reaksiyon gösteren, hayvanseverlerimiz de, ‘hayvanperest’ ilan edilerek, maksat gösteriliyor. Bu türlü vicdansızlık olmaz! Bu türlü ciddiyetsizlik olmaz! Bu türlü devlet yönetilmez! Ülkemizde yaşanan, tüm problemlere olduğu üzere, bu sıkıntıya da, aklın, bilimin, hukukun, ve vicdanın çerçevesinde, tahlil bulmak zorundayız.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu