Haber

ABD’de iki askeri helikopter çarpıştı: Askerler hayatını kaybetti

ABD’nin 11’inci Hava İndirme Tümeni, bir eğitim uçuşundan dönen iki adet AH-64 tipi Apache askeri helikopterinin Alaska eyaletinin Healy bölgesi yakınlarında çarpıştığını, üç askerin hayatını kaybettiğini, bir askerin de yaralandığını duyurdu.

Fort Wainwright’tan kalkan helikopterlerin çarpışmasıyla ilgili açıklama yapan askeri yetkililer, “İlk yardım ekipleri olay yerinde. Olay araştırılıyor.”

YARALI ASKER HASTANEYE KATILDI

Askeri helikopterlerin havada çarpışması sonucu iki asker olay yerinde hayatını kaybederken, yaralı bir asker de Fairbanks’teki hastaneye kaldırılırken hayatını kaybetti.

Kazadan sağ kurtulan bir asker hastanede tedavi altına alındı. Alaska’daki ABD Ordusu sözcüsü John Pennel, askeri helikopterlerin her birinde ikişer asker olduğunu belirtti.

Şubat ayında, Talkeetna’dan kalktıktan sonra Apache tipi bir helikopterin devrilmesi sonucu iki asker yaralandı. Mart ayında ABD Ordusu’na ait iki tıbbi tahliye helikopteri, rutin bir gece eğitim uçuşu sırasında çarpıştı ve Kentucky’deki olayda 9 asker hayatını kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu